Polska Liga Husarska: Chorągiew z kujawsko-pomorskiego najlepsza w kraju

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Sezon 2020 Polskiej Ligii Husarskiej dobiegł końca. Najlepsza w kraju okazała się być Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego, działająca pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. To już drugie z rzędu zwycięstwo jazdy z naszego województwa w Lidze.

– Serdecznie gratuluję sukcesu. Jestem pod wrażeniem tego, co robią członkowie naszej chorągwi, którzy łączą staranność rekonstrukcji historycznej i sprawność we władaniu historycznymi rodzajami broni z wirtuozerią jeźdźców. Samorząd województwa docenia ich wkład w budowanie marki turystycznej regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

Turnieje Ligi Husarskiej w tym roku odbyły się po raz drugi. Arenami zmagań były Golub Dobrzyń, Gniew, Białystok oraz dwukrotnie Pułtusk. Uczestniczyło w nich 13 grup husarskich z całego kraju, liczących łącznie 45 rekonstruktorów. Drużyna z naszego województwa popisała się wysoką formą, o czym świadczy pierwsze miejsce Marcina Szynkiewicza na zawodach w Pułtusku, dzięki czemu zdobył Pierścień Lwa Lechistanu. 

Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego zawiązała się 8 lat temu. Od tego czasu bierze udział w wydarzeniach rekonstrukcyjnych i widowiskowych turniejach rycerskich, zarówno w kraju, jak i za granicą. Baza Chorągwi mieści się w Watorowie w powiecie chełmińskim. Oficjalnie rezyduje natomiast na zamku w Golubiu-Dobrzyniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *