“Polska droga do Wolności”. Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem zaprasza na wyjątkowy koncert

Box2 Kultura Zławieś Wielka
Fot. nadesłane

Występ zespołu Żuki oraz mini recital Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej to tylko część z wielu atrakcji przygotowanych na wielki koncert „Polska droga do Wolności”, który już 29 kwietnia odbędzie się w Górsku.

Wydarzenie rozpocznie się w Sali Koncertowej Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. J. Popiełuszki o godz. 17.00. Zabawę poprowadzi Emilia Czekała, wokalistka, konferansjerka i flecistka.

REKLAMA

– W trakcie koncertu wysłuchamy zarówno patriotycznych utworów wykonanych przez Orkiestrę Dętą Zławieś Wielka działającą przy Szkole Podstawowej w Rzęczkowie, jak i energetycznego występu grupy Żuki – mówi Jacek Rutkowski, fundator Fundacji Jacka Rutkowskiego – Pomagamy Razem i prezes przedsiębiorstwa Mat Bud.

Wydarzenie uświetnią także prelekcje historyczne m.in. prof. zw. dr hab. Wojciecha Polaka „Od Konstytucji III Maja do odzyskania niepodległości”, oraz senatora Antoniego Tokarczuka, który opowie o okrągłym stole, jako początku wolności w Polsce i Europie wschodniej.

Głównym celem spotkania będzie wręczenie przez członków Fundacji „Medali za zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Polski” osobom zasłużonym dla życia społecznego i gospodarczego regionu. W tym roku otrzyma go m.in. polityk, legenda Solidarności Jan Rulewski. Dołączy on do grona marszałków, wojewodów, posłów, senatorów i biskupów, którzy nagrodę otrzymali przed laty.

Na koniec uczestnicy koncertu otrzymają pamiątkowe książki: Wojciecha Polaka „Stanisław Bożywoj Rutkowski Pamiętnik z oflagów 1939-1945”, Antoniego Tokarczuka „Mój czas. Flirty z historią”, czy Adama Zaborowskiego „Promując Polskę” oraz pierniczki wykonane przez Małgorzatę Rakowską-Kerner.

Wydarzenie organizuje Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem, przy udziale firmy MAT BUD Materiały Budowlane oraz gminy Zławieś Wielka.

Chcesz wziąć udział w tym wyjątkowym koncercie? Masz jeszcze szansę zdobyć bilety! Szczegóły na stroniewww.facebook.com/fundacjajackarutkowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *