Polsat przeprosi radnych z gminy Obrowo. Jest prawomocny wyrok

Box2 Powiat toruński
Sąd Apelacyjny w Warszawie, fot. Mister No (CC BY 3.0)

Telewizja Polsat musi przeprosić radnych z gminy Obrowo za ich zniesławienie w programie „Interwencja”. Jest wyrok sądu.

„Telewizja Polsat spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie oświadcza, że w zwiastunie programu „Interwencja” pod nazwą „Huczne szkolenie radnych” wyemitowanym w dniu 4 lutego 2015 roku naruszono dobra osobiste radnych Gminy Obrowo: Marii Lewandowskiej, Alicji Tarkowskiej, Andrzeja Wierzbickiego, Wiesława Popławskiego, Juliusza Błaszkiewicza, Romana Skórskiego, Jerzego Falkowskiego oraz Krzysztofa Michalskiego poprzez bezpodstawne przypisanie im nagannego zachowania innych uczestników szkolenia, polegającego na tym, że to radni z Gminy Obrowo napadli na Artura Borzęckiego, zabrali mu telefon, skasowali film i uwięzili go w hotelu. Telewizja Polsat przeprasza powyższe osoby za przyczynienie się do upowszechnienia w opinii publicznej ich negatywnego wizerunku.”

REKLAMA

Sprawę opisywaliśmy w lutym 2015 (Jacek Kiełpiński, “Honor Gminy”). W  styczniu 2015 roku ekipa Telewizji Polsat nagrała w Zakopanem materiał o radnych z Obrowa, którzy przyjechali tam na szkolenie. W programie podkreślano koszt wyjazdu (10.tysięcy złotych, z pieniędzy publicznych), który miał zakończyć się zabawowym wieczorem suto zakrapianym alkoholem.  Co więcej wskazywano na nieetyczność radnych, którzy przyjechali na szkolenie samochodem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Cały materiał okazał się manipulacją. Na szkoleniu w Zakopanem byli nie tylko radni gminy Obrowa, ale samorządowcy z całej Polski. To właśnie tych, spoza oczernionej miejscowości, nagrała kamera podczas kolacji. Ponadto trzy osoby z podtoruńskiego samorządu miały orzeczenie o niepełnosprawności, a w gminie zostały dwa inne busy przystosowane dla osób niepełnosprawnych, z których zainteresowani mogli korzystać. Udział we wszystkich atrakcjach, w których brali udział uczestnicy szkolenia, opłacali z własnej kieszeni.

Więcej w wydaniu papierowym gazety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *