Półmetek ferii w Wielkiej Nieszawce już za nami

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
Każde dziecko może dwukrotnie (po 1 raz w tygodniu) wykorzystać bezpłatną godzinną wejściówkę do Centrum Sportu i Rekreacji „Olender”. Fot. Łukasz Piecyk

Ferie bez śniegu nie muszą oznaczać nudy. Zamiast typowo zimowych rozrywek warto skorzystać z oferty przygotowanej przez Gminne Centrum Kultury w Małej Nieszawce. W programie m.in. spektakle teatralne, warsztaty taneczne, plastyczne, kulinarne i wiele innych. Ponadto każde dziecko może dwukrotnie (po 1 raz w tygodniu) wykorzystać bezpłatną godzinną wejściówkę do Centrum Sportu i Rekreacji „Olender”, ufundowaną przez Urząd Gminy.

Półmetek ferii już za nami. W pierwszym tygodniu atrakcji dla uczniów nie brakowało – nauka tańca, zajęcia wokalne, a także spektakle teatralne i zabawa z ceramiką to tylko niektóre z propozycji GCK w Małej Nieszawce. Jednak nic straconego – dzieci, które ominął udział w pierwszych zajęciach, mają jeszcze szansę skorzystać z oferty w nadchodzącym tygodniu.

REKLAMA

Wszystkie rodzaje zajęć zaplanowaliśmy w obydwu tygodniach ferii, tak by dzieci, które nie mogły wziąć udziału w interesujących je warsztatach za pierwszym razem, miały taką szansę jeszcze później – mówi dr Jarosław Dąbrowski, dyrektor GCK.

W poniedziałek 3 lutego w godz. 17.00-19.00 na sali widowiskowej GCK odbędzie się wielki bal karnawałowy – taneczna zabawa dla dzieci w młodszym wieku. Równolegle (godz. 16.00-18.00) w GCK fani planszówek mogą zmierzyć się w turnieju z nagrodami.

Do dyspozycji uczestników mamy ponad 30 różnych gier planszowych – mówi dr Jarosław Dąbrowski. – To doskonała alternatywa dla komputera i smartfona, które są typowymi „pożeraczami czasu”, od których łatwo się uzależnić. Gry planszowe uczą dzieci koncentracji, a także same w sobie stanowią wyzwanie dla umysłu. W ofercie mamy m.in. gry Eurobiznes i Chińczyk. Warto zarazić się pozytywną modą na gry planszowe, które od kilku lat wracają do łask w młodszym pokoleniu – dodaje dyrektor GCK w Małej Nieszawce.

We wtorek 4 lutego w godz. 14.00-15.00 można obejrzeć spektakl Teatru Blaszany Bębenek „Renifer Niko ratuje zimę”. Przedstawienie inspirowane jest popularnym filmem animowanym. To pogodna i pełna humoru opowieść o małym reniferze, który za wszelką cenę chce nauczyć się latać i dołączyć do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Nie przejmuje się niepowodzeniami, a wreszcie, po wielu przygodach, udaje mu się osiągnąć jego cel. Z kolei od godz. 17.00 do 19.00 dzieci w wieku od 7 lat mogą spróbować swoich sił w śpiewaniu. Warsztaty wokalne poprowadzi Alina Sobecka. Być może niektóre dzieci odkryją w sobie pasję i dołączą do któregoś z kilku zespołów wokalnych, które działają przy GCK?

W środę 5 lutego ciąg dalszy warsztatów kulinarnych – w mijającym tygodniu dzieci przygotowywały faworki i gofry, a teraz czeka je poważniejsze zadanie: będą robić soki i parówki w cieście. Zajęcia poprowadzą panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzozie. W czwartek 6 lutego m.in. warsztaty muzyczno-rytmiczne dla młodszych dzieci, które poprowadzi Alina Sobecka. To zabawy ruchowe dla dzieci od 4 lat, które chcą nauczyć się tańczyć. W piątek 7 lutego odbędą się ciekawe zajęcia ceramiczne w Pracowni DD Decor przy ul. Przemysłowej 5 w Małej Nieszawce.

Wszystkie nasze propozycje cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci. Jednak dla wszystkich chętnych zarezerwowaliśmy jeszcze po kilka miejsc, więc jeśli ktoś się spóźnił, zapraszam do kontaktu – mówi dyrektor GCK dr Jarosław Dąbrowski.

Ponadto do 9 lutego uczniowie klas 0, szkół podstawowych z klas 1-8 zamieszkali na terenie gminy Wielka Nieszawka mogą skorzystać z 2 darmowych godzin na basenie w CSiR „Olender” (po 1 godzinie w każdym tygodniu). Przy wejściu należy okazać ważną legitymację szkolną. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *