Półkolonie w Wielkiej Nieszawce ze wsparciem władz gminy

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Wakacje bez nudy? Centrum Sportu i Rekreacji Olender, przy współpracy z gminą Wielka Nieszawka, przygotowało specjalną letnią ofertę dla dzieci. W ramach prowadzonych w ośrodku półkolonii najmłodsi mogą aktywnie spędzić czas za wyjątkowo okazyjną cenę. 

Półkolonie są już stałym elementem w kalendarzu CSiR Olender. Zarówno te letnie, jak i zimowe cieszą się dużą popularnością. Obecnie trwa już piąta edycja, która szczególnie wyjątkowa jest dla mieszkańców gminy Wielka Nieszawka. Tym z nich, którzy chcieli skorzystać z oferty Centrum, przysługiwała zniżka i za turnus musieli zapłacić mniej niż pozostali – tylko 450 zł. W inicjatywę zaangażował się jednak Urząd Gminy, który zdecydował się wspomóc mieszkańców, i to niemałą kwotą. Dzięki dofinansowaniu dzieci z terenu gminy mogły skorzystać z półkolonii za jedyne 200 zł. Oferta, skierowana do dzieci w wieku od 7 do 12 lat, okazała się na tyle atrakcyjna, że bardzo szybko wszystkie miejsca na turnusach zostały zapełnione. 

REKLAMA

I tak, od pierwszych półkolonii, rozpoczynających się pod koniec czerwca, minął już ponad miesiąc. W tym czasie najmłodsi mogli liczyć na mnóstwo atrakcji, jakie proponuje swoim gościom CSiR Olender. Wśród zajęć znalazły się m.in. warsztaty kulinarne, zawody strzeleckie, gry i zabawy w aquaparku, turniej gry w kręgle czy zajęcia plastyczne i sportowe. Nie obyło się także bez gościa specjalnego. Korzystający z uroków półkolonii mieli okazję do spotkania z uczestnikami popularnego programu „Mam talent”.

– Nasza oferta na tyle przypadła do gustu, że rekordziści zapisali się na turnusy aż pięć razy – mówi Piotr Ratke, prezes zarządu Centrum Sportu i Rekreacji Olender.

Okres półkolonijny powoli zbliża się jednak do końca. Ostatni weekend sierpnia będzie jednocześnie ostatnim, kiedy odbędzie się turnus – przynajmniej w te wakacje. Już teraz padają zapowiedzi, że przy najbliższej okazji czeka nas kolejna edycja półkolonii w Olendrze. We właśnie mijającej warto podkreślić wkład Urzędu Gminy, który skutecznie zachęcił mieszkańców do skorzystania z tegorocznej oferty. Z łącznie ponad 130 dzieci, które zapisały się na turnusy, blisko 100 zameldowanych jest na terenie gminy Wielka Nieszawka, a więc wykorzystało możliwość wakacji za promocyjną cenę. 

To jednak nie jedyne, co CSiR Olender wraz z władzami gminy mają do zaoferowania dzieciom w te wakacje. Przez miesiąc, od 13 lipca do 14 sierpnia, obowiązuje specjalna oferta basenowa. Uczniowie klas „0” oraz szkół podstawowych z gminy mogą w tym czasie przez jedną godzinę w tygodniu korzystać z basenu Centrum za darmo. Wystarczy jedynie okazać legitymację szkolną. 

Wydarzenia w ramach półkolonii odbywają się pod okiem wykwalifikowanych wychowawców. Zachowane są wszelkie zasady bezpieczeństwa, w tym również sanitarne obostrzenia związane z trwającą epidemią koronawirusa. CSiR Olender dba o to, by wszyscy uczestnicy turnusów wrócili do domów nie tylko uśmiechnięci, ale też cali i zdrowi. Dzięki takim inicjatywom dzieci z terenu gminy mają okazję spędzić wakacje w sposób, na który być może nie miałyby okazji. Wyjątkowo niska cena zwiększyła dostępność półkolonii, zapewniając jednocześnie niezapomniane letnie przygody.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *