Policyjny pościg za 19-latkiem

112 Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

1 lutego policjanci z chełmińskiej drogówki złapali młodego mężczyznę, który kierował autem pod wpływem substancji odurzających. Jak się okazało w trakcie kontroli, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę około godziny 22:00 w Tylewie w gminie Lisewo funkcjonariusze policji zwrócili uwagę na niecodzienne zachowanie kierującego Volkswagenem. Policjanci wydali sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie zamierzał dostosować się do ich poleceń. Zaczął uciekać. Policyjny pościg zakończył się w momencie, gdy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z łuku drogi w Drzonowie.

REKLAMA

Okazało się, że zatrzymany do kontroli 19-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, znaleziono przy nim woreczek z zielonym suszem roślinnym. Po przebadaniu narkotestem okazało się, że mężczyzna prowadził pod wpływem narkotyków.

Nieodpowiedzialny kierowca usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu do 3 lat wiezienia za posiadanie środków odurzających oraz do 5 lat więzienia za zignorowanie policyjnego polecania zatrzymana się do kontroli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *