Policyjny pościg. Uszkodzenie radiowozów i dachowanie auta uciekinierów

112 Box2 Lubicz Łysomice Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Wczoraj około godziny 19.00 na autostradzie A1 na wysokości Turzna doszło do policyjnych działań blokadowo-pościgowych. Policjanci próbowali zatrzymać samochód, należący do sprawców kilku napadów. Mężczyźni nie zastosowali się do poleceń zatrzymania auta i zaczęli uciekać.

Mężczyźni dokonali napadów na sklepy w powiecie bydgoskim oraz świeckim. Byli zamaskowani, terroryzowali obsługę i klientów, a potem zabierali gotówkę i papierosy. Policjanci, pracujący nad ustaleniem sprawców, wytypowali auto, którym prawdopodobnie poruszali się mężczyźni.

REKLAMA

Samochód został zauważony przed godziną 19.00 w okolicach Turzna na autostradzie A1. Kierowca nie zareagował na polecenie policjanta i zaczął uciekać. Staranował barierki autostradowe w Lubiczu Dolnym, by następnie zderzyć się z radiowozem. Ostatecznie doszło do uszkodzenia dwóch radiowozów policyjnych, a auto z uciekinierami dachowało.

Policjantom, biorącym udział w pościgu nic się nie stało, a sprawcy napadów trafili do szpitala. Okazało się, że samochód uciekinierów został skradziony w okolicach Ostródy. Policjanci znaleźli w nim kominiarki, przedmioty przypominające broń, papierosy, pieniądze i niewielką ilość amfetaminy. Zatrzymani wkrótce usłyszą zarzuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *