Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie prowadzą zajęcia w szkołach, mające na celu uświadomić dzieciom, jak ważne są kwestie bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasie minionych ferii. W zeszłym tygodniu odwiedzali przedszkola.
Profilaktyczne spotkania mundurowych z dziećmi i młodzieżą nie tylko mogą przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa, ale również do zapoznania się z pracą policji, czy straży pożarnej. W trakcie zajęć, funkcjonariusze urządzają m.in. pokazy z udziałem psa służbowego, czy też związane z prezentacją sprzętu służącego do ratowania życia i zdrowia.
W zeszłym tygodniu pogadanki odbyły się m.in. w przedszkolach “Bajka”, “Brzdąc” i “Tęczowy zakątek”. Mundurowi pouczali dzieci na temat bezpieczeństwa, , przypominając takie akcje jak “Bezpieczne ferie”, czy “Świeć przykładem”.
W czasie spotkań, funkcjonariusze służb mundurowych pokazują najmłodszym m.in. strażacki sprzęt ratunkowy oraz prezentują symulator zagrożeń pożarowych, który pozwala nie tylko na omówienie problemu, ale również na zobrazowanie go.