Policyjne lekcje o bezpieczeństwie

112 Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. KPP Chełmno

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie prowadzą zajęcia w szkołach, mające na celu uświadomić dzieciom, jak ważne są kwestie bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasie minionych ferii. W zeszłym tygodniu odwiedzali przedszkola.

Profilaktyczne spotkania mundurowych z dziećmi i młodzieżą nie tylko mogą przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa, ale również do zapoznania się z pracą policji, czy straży pożarnej. W trakcie zajęć, funkcjonariusze urządzają m.in. pokazy z udziałem psa służbowego, czy też związane z prezentacją sprzętu służącego do ratowania życia i zdrowia. 

REKLAMA

W zeszłym tygodniu pogadanki odbyły się m.in. w przedszkolach “Bajka”, “Brzdąc” i “Tęczowy zakątek”. Mundurowi pouczali dzieci na temat bezpieczeństwa, , przypominając takie akcje jak “Bezpieczne ferie”, czy “Świeć przykładem”. 

W czasie spotkań, funkcjonariusze służb mundurowych pokazują najmłodszym m.in. strażacki sprzęt ratunkowy oraz prezentują symulator zagrożeń pożarowych, który pozwala nie tylko na omówienie problemu, ale również na zobrazowanie go.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *