Policjanci z Chełmży poszukują sprawcy oszustwa komputerowego

112 Box2 Chełmża Wiadomości
fot. nadesłane

Policjanci z komisariatu w Chełmży poszukują sprawcy oszustwa komputerowego. Miało ono miejsce pod koniec września.

Osoba pokrzywdzona otrzymała wiadomość sms, w której poinformowano ją o konieczności dopłaty za przesyłkę kurierską. Do wiadomości został też dołączony link do strony internetowej, za pomocą której pokrzywdzony miał rzekomo dopłacić wymaganą kwotę.

REKLAMA

Okazało się, że po wejściu w ten link sprawca uzyskał dostęp do konta bankowego osoby, na której telefon wysłano wiadomość sms.

Po uzyskaniu dostępu do konta poszkodowanego sprawca wykonał kilka przelewów internetowych, między innymi za pomocą BLIK-a. Kwota przelewów wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– W toku postępowania policjanci zabezpieczyli monitoring z jednego z bankomatów usytuowanych w Gdańsku przy ul. Uphagena. To właśnie tam wykorzystano jeden z numerów BLIK do podjęcia gotówki po złamaniu zabezpieczeń konta bankowego. Osoba widoczna na załączonych zdjęciach bezsprzecznie ma związek ze sprawą i poznanie jej tożsamości pozwoli ustalić sprawcę tego przestępstwa – informuje asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń.

Osoby, które rozpoznają osobę ze zdjęcia, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Chełmży (ul. Sądowa 2). Można kontaktować się także telefonicznie pod numerem: 47 754 42 00 lub 112.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *