Policjanci uratowali życie mieszkańca Cierpic

112 Box1 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. KMP w Toruniu

Dwóch funkcjonariuszy policji z komisariatu Toruń Podgórz uratowali życie 85-latka, który stracił przytomność przy ul. Szkolnej w Cierpicach.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 9:00. Dwóch dzielnicowych z Komisariatu Policji Toruń Podgórz,  asp. Łukasz Orkiszewski i  sierż. szt. Karol Machajewski wracało ul. Szkolną w Cierpicach ze zleconej wcześniej przez         dyżurnego interwencji. W trakcie patrolu dostrzeżono siedzącego na ławeczce mężczyznę w podeszłym wieku. W pewnym momencie na oczach policjantów mężczyzna osunął się i upadł na ziemię. Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli do niego. Powodem upadku były problemy zdrowotne. Stróże prawa nie wyczuli od niego woni alkoholu. Policjanci bardzo szybko zorientowali się, że mężczyzna ma bardzo poważne problemy krążeniowo- oddechowe. Świadczyły o tym sine usta i spłycony oddech. Mężczyzna stracił przytomność. W międzyczasie policjanci  zawiadomili o sytuacji dyżurnego jednostki i prosili o wezwanie pogotowia.

REKLAMA

Do momentu przyjazdu karetki sprawdzano funkcje życiowe 85-latka i opatrywano obtarcia, jakich doznał podczas upadku. Zdołał on odzyskać przytomność, jednak rozmawiał niezrozumiale. Medycy, którzy dotarli na miejsce zdarzenia, podłączyli mężczyznę do specjalistycznej aparatury. Stwierdzili oni, że szybka reakcja policjantów uratowała mu życie w ostatniej chwili. Starszy pan miał problemy krążeniowe wywołane odwodnieniem. Został zabrany do jednego z toruńskich szpitali.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna jest osobą samotną i tego dnia wyszedł z domu, żeby zrobić zakupy i załatwić sprawy urzędowej Dzielnicowi o całej sytuacji zawiadomili już instytucje pomocowe. Policjanci apelują do wszystkich, aby pamiętać o uzupełnianiu płynów nie tylko w upalne dni a osoby, które mają w swoim  sąsiedztwie seniorów, aby zwracały baczną uwagę na to, czy nie potrzeba im pomocy. Bądźmy wrażliwi na to co dzieje się za ścianą i reagujmy. Wystarczy telefon do dzielnicowego, który przyjdzie z pomocą  w rozwiązaniu wielu problemów. W celu ustalenia numeru do dzielnicowego  pomocna może być  aplikacja  Moja Komenda. Numery do dzielnicowego można również znaleźć na stronach internetowych konkretnych komend lub dzwoniąc na numer dyżurnego jednostki, na terenie której Państwo mieszkacie. Numery do dyżurnych są  również dostępne na stronach internetowych.  

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.