Policjanci uratowali desperata. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo

112 Box1
Fot. Łukasz Piecyk

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii. Funkcjonariusze z posterunku w Złejwsi Wielkiej uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo.

W niedzielę, 28 lipca, około godz. 2:00 dyżurny komisariatu w Chełmży otrzymał zgłoszenie o awanturze na ul. Buczek. Dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol mundurowych z Posterunku Policji w Złejwsi Wielkiej.

REKLAMA

– Na miejscu okazało się, że mieszkaniec wszczął awanturę i wyrzucił swoją konkubinę z domu – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – 35-latek zabarykadował się w lokalu i groził, że popełni samobójstwo. Nie precyzował w jaki sposób ma zamiar zrealizować swoje groźby, jednak funkcjonariusze nie mogli ryzykować długotrwałych negocjacji.

Mundurowi podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Po wejściu do mieszkania awanturnik krzyczał w kierunku policjantów i dalej wygrażał się, że popełni samobójstwo. Funkcjonariusze obezwładnili go.

35-latek był nietrzeźwy. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjantów nic mu się nie stało. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *