Policjanci “przetrzepali” 300 samochodów w powiecie toruńskim. Oto efekty…

112 Box2 Wiadomości Województwo

W środę policjanci z toruńskiej drogówki w ramach ogólnopolskiej akcji “Smog” sprawdzali emisję spalin wydzielanych przez pojazdy na drogach powiatu toruńskiego. Pod lupę wzięli 300 pojazdów. Ile dowodów rejestracyjnych zatrzymali?

Akcja “Smog” na drogach w powiecie toruńskim była prowadzona w środę od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. W działania było zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów z toruńskiej drogówki. Podczas niej korzystali ze specjalnego pojazdu technicznego wyposażonego m.in. w analizator spalin mundurowi.

REKLAMA

Za jego pomocą sprawdzali emisję spalin wydzielanych przez pojazdy. W czasie akcji skontrolowali blisko 300 aut.

– Efektem ich działań było ujawnienie 10 pojazdów, które miały niesprawne układy wydechowe i emitowały nadmierną ilość spalin – informuje Wojciech Chrostowski, oficer prasowy toruńskiej policji. – W tych przypadkach funkcjonariusze zmuszeni byli do zatrzymania dowodów rejestracyjnych, które powrócą do właścicieli aut po usunięciu usterek.

– Kontrole drogowe i okresowe badania techniczne to najlepsze sposoby na eliminację pojazdów przekraczających normy emisyjne. Pamiętajmy, że dbając o swój pojazd, dbamy również o zdrowie swoje i innych – przypominają policjanci.

Podobną akcję – ale pod kryptonimem “Autobusowy smog” – toruńscy policjanci prowadzili na początku września. Także na drogach powiatu toruńskiego. Wówczas zatrzymali jeden dowód rejestracyjny w autokarze, który naruszał wymagania ochrony środowiska. Stwierdzono w nim wyciek płynów eksploatacyjnych.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *