Policjanci prowadzili akcję na “trasie śmierci”. Zobaczcie, co nagrali [WIDEO]

112 Box2 Lubicz Obrowo Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Bydgoska drogówka wspólnie z policjantami z Torunia, Nakła nad Notecią i Lipna w czwartek prowadzili akcję “Bezpieczna DK10”. Pod lupę wzięli 381 pojazdów poruszających się drogą krajową nr 10.

Funkcjonariusze sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców, prędkość, z jaką się poruszali i dyscyplinowali osoby łamiące przepisy prawa ruchu drogowego. W trakcie czwartkowej akcji “Bezpieczna DK10” wykorzystali również pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

REKLAMA

Akcję w godz. 6-22 prowadziło łącznie 41 policjantów z drogówki: z Bydgoszczy, Torunia, Nakład nad Notecią i Lipna. Wzięli pod lupę 381 pojazdów poruszających się drogą krajową nr 10. Jakie są wyniki akcji?

– Każdy z kierujących został sprawdzony pod względem stanu trzeźwości – informuje Przemysław Słomski z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji. – Tylko jeden z nich jechał po użyciu alkoholu.

Policjanci ujawnili ponad 220 wykroczeń. 76 kierujących zostało ukaranych mandatem karnym. Funkcjonariusze pouczyli 142 osoby i sporządzili trzy wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymali osiem dowodów rejestracyjnych i w trakcie działań odnotowali dwie kolizje.

Jedno z wykroczeń zarejestrowali policjanci z bydgoskiej drogówki. Jadąc nieoznakowanym bmw wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli kierującego pojazdem marki VW Golf, który na wysokości miejscowości Emilianowo podjął przed zakrętem niebezpieczny manewr wyprzedzania innego pojazdu na linii podwójnej ciągłej.

Kierujący został zatrzymany do kontroli. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 200 zł i pięć punktów karnych.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *