Policja z Chełmna podsumowuje majówkę. “Samochodami po narkotykach, rowerami po alkoholu”

112 Box2 Wiadomości
Policjanci z Chełmna w trakcie weekendu majowego prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców
Policjanci z Chełmna prowadzili w trakcie weekendu majowego wzmożone kontrole trzeźwości. Fot. Łukasz Piecyk

Weekend majowy w powiecie chełmińskim upłynął pod znakiem wzmożonych kontroli drogowych. Policjanci zatrzymali wielu kierowców, którzy prowadzili pod wpływem, ale na szczęście w trakcie długiego weekendu na drogach w regionie nikt nie ucierpiał.

Mundurowi, jak co roku w trakcie majowego weekendu, ze wzmożoną intensywnością kontrolowali trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów.

REKLAMA

– Większa liczba pojazdów na drogach, pośpiech i brawura, zmęczenie podróżą, a także jazda pod wpływem alkoholu i środków odurzających to czynniki, które mogą spowodować, że wymarzony weekend może skończyć się tragicznie – podkreśla KPP w Chełmnie.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę policjanci z Chełmna wyeliminowali z ruchu drogowego już w piątek rano. 55-letni motorowerzysta prowadził mimo zakazu i teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia. Z kolei w sobotę zatrzymano w Chełmnie na ul. Szosa Grudziądzka 21-latka, kierującego BMW, w którego organizmie wykryto amfetaminę i marihuanę. Co więcej, mężczyzna posiadał także przy sobie narkotyki. Po amfetaminie kierował także 38-latek w Unisławiu. Teraz obojgu grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W niedzielę, także w Unisławiu, zatrzymano natomiast dwóch pijanych rowerzystów – 66-latka i 26-latka. Panowie zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tys. zł.

Wzmożone działania policjantów w związku z długim weekendem majowym zakończyły się 4 maja wieczorem.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.