Pół wieku razem. W Lisewie świętowali małżeńskie jubileusze

Box2 Powiat chełmiński
Fot. materiały nadesłane

Były gratulacje i kwiaty, a także okolicznościowe dyplomy. Aż 11 par, mieszkających na terenie gminy Lisewo, zostało odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał wójt Jakub Kochowicz.

Miłość, wierność i uczciwość małżeńską ślubowali sobie pół wieku temu. I to właśnie oni są dziś dowodem na to, że prawdziwe uczucie nigdy nie gaśnie. Na ślubnym kobiercu 50 lat temu stanęli: Bronisława i Kazimierz Boguszowie, Daniela i Medart Dąbrowscy, Maria i Kazimierz Gostkowscy, Emilia i Stanisław Grędziccy, Zofia i Marian Halikowie, Barbara i Tadeusz Kąccy, Genowefa i Jerzy Kondejowie, Romana i Henryk Lampertowie, Stefania i Kazimierz Lewandowscy, Gizela i Henryk Pabichowie, a także Halina i Ryszard Zatorscy.

REKLAMA

Dla jubilatów przygotowano tego dnia m.in. pokazy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się dzieci z grupy „Motylki” z Gminnego Przedszkola w Lisewie. Po prezentacji nagrodzone zostały gromkimi brawami i słodkościami.

– Nie zabrakło także wielu życzeń, kwiatów i poczęstunku – relacjonuje Katarzyna Gostkowska. – To wspaniałe wydarzenie bogate było również we wspomnienia i ciekawe opowieści sprzed 50 lat. Mogliśmy wysłuchać historii o pierwszych spotkaniach, przygotowaniach do wesel i relacji z dorastania dzieci oraz wnuków. Na pamiątkę spotkania wszyscy jego uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia.

Z powodów zdrowotnych nie wszystkie pary mogły uczestniczyć w uroczystości. W sali widowiskowej Urzędu Gminy w Lisewie małżonkom towarzyszyli najbliżsi oraz przedstawiciele samorządu, w tym przewodniczący rady gminy Piotr Goliński, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Gostkowska, Inspektor ds. Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych Paulina Grązka czy sołtys wsi Lisewo Barbara Moch.

Biuro Urzędu Stanu Cywilnego w Lisewie zachęca wszystkie pary, które w roku 2019 świętować będą półwiecze swojego małżeństwa, do kontaktu.

– Pary nie ponoszą żadnych kosztów związanych z organizacją uroczystości jubileuszowych – przypomina Katarzyna Gostkowska. – Zgłoszenia od małżeństw przyjmowane są w Urzędzie Gminy w Lisewie, w pokoju nr 5.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *