Pogoda im niestraszna

Box2 Obrowo Wiadomości

Już po raz piąty w gminie Obrowo mieszkańcy przywitali lato.

Występy artystyczne, przejażdżka bryczką oraz wozem strażackim, a wieczorem wspólne ognisko z kiełbaskami. W sobotę 6 lipca na tarasie widokowym im. Michała Kokota mieszkańcy gminy oraz przyjaciele z regionu przywitali lato. Zabawy nie zepsuła im nawet niesprzyjająca pogoda.

REKLAMA

– Mimo siąpiącego deszczu mieszkańcy swoją obecnością dopisali – mówi Krzysztof Balewski, strażak OSP Osiek nad Wisłą, współorganizator wydarzenia. – Na tarasie pojawiło się przeszło pół tysiąca osób. 

Dla publiczności wystąpiła Osiecka Kapela Ludowa im. Kamińskich, a także Zespół Ludowy Kawęczynianki. Na scenie zaprezentowały się cztery panie i przygrywający im muzyk.

– To już kolejne wydarzenie na terenie gminy, podczas którego mogliśmy zaprezentować swoje wokalne umiejętności mieszkańcom – mówi Mirosława Bejger, członkini grupy. – Istniejemy już 30 lat i żaden z naszych występów nie był identyczny. Swój repertuar zawsze dobieramy stosownie do okoliczności, w których śpiewamy, uzupełniając go o nowe aranżacje.

Tym razem Zespół Ludowy Kawęczynianki zaprezentował przyśpiewki ludowe m.in. „Na łące pod lasem”, „Czemu nie mamo” oraz „Chłopaki, chłopaki”, podrywając publikę do tańca. W trakcie występu podziwiać można było nie tylko zdolności wokalne pań, ale także ich stroje.

– Występujemy w nowych strojach ludowych, które otrzymaliśmy dzięki wsparciu wójta gminy Obrowo – zaznaczają panie. 

Gwiazdą Powitania Lata był pochodzący z gminy Czernikowo i prezentujący muzykę weselną, artysta Petrus.

W trakcie zabawy na mieszkańców czekały liczne kramy z wypiekami pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Dzieci zaś sobotnie popołudnie spędziły w specjalnie przygotowanym wesołym miasteczku. Organizatorzy zapewnili także przejażdżki bryczką, z których dochód przeznaczony został na rozbudowę kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Obrowie, strażacy zaś zaproponowali krótkie wycieczki wozem bojowym. Na zainteresowanych codzienną pracą druhów OSP czekał także specjalistyczny sprzęt ratunkowy. Wieczorem wszyscy zasiedli do wspólnego ogniska.

fot. Łukasz Piecyk

– Organizacja spotkania nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc i wsparcie wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego oraz pani sekretarz Mirosławy Kłosińskiej – podkreśla Krzysztof Balewski. – Duże podziękowania należą się również sołtysowi oraz komendantowi Komisariatu Policji w Dobrzejewicach oraz funkcjonariuszom, którzy zapewnili nam przez cały wieczór bezpieczeństwo.

W Osieku nad Wisłą zawsze coś się dzieje. Choć Powitanie Lata za nami, mieszkańcy już szykują się do kolejnego wydarzenia. Za miesiąc, 13 sierpnia, Urząd Gminy Obrowo zorganizuje na tarasie Festiwal Wisły. Temu spotkaniu towarzyszyć będzie Przegląd Kapel Weselnych. 

– Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy. Tych wydarzeń z pewnością nie będzie można pominąć – podkreśla wójt gminy Andrzej Wieczyński. – Do zobaczenia w gminie Obrowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *