Podziękowano pracownikom socjalnym z okazji ich święta

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Michał Kardas/Starostwo Powiatowe

Pracownicy socjalni pomagają tym, których codzienne problemy przygniatają, i tym, którzy nie radzą sobie w życiu ani finansowo, ani organizacyjnie. Wspierają osoby, które mimo przeszkód chcą się usamodzielnić i uczestniczyć w życiu społecznym. We wtorek z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie, na którym podziękowano za trud i poświęcenie.

Spotkanie te są organizowane przez władze powiatu już od kilku lat. Na tegoroczną uroczystość zaproszono dyrektorów i kierowników prowadzonych przez powiat jednostek związanych z pomocą społeczną. Starosta toruński Marek Olszewski orz wicestarosta Michał Ramlau wręczyli gościom listy z podziękowaniem, róże i upominki. Życzono zdrowia, dalszych sukcesów w pracy zawodowej, a także siły i motywacji wszystkim osobom pracującym w powiatowych służbach społecznych.

REKLAMA

21 listopada, tego samego dnia, którego ustanowiono Dzień Pracownika Socjalnego, przypada również Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Tradycją jest, że w tym dniu Starostwo Powiatowe odwiedzają mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej w Browinie oraz w Pigży obdarowując pracowników drobnymi własnoręcznym upominkami. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nie mogli wręczyć ich osobiście. Upominki przekazały pracownikom dyrektorki obu jednostek.

W powiecie toruńskim w czterech Domach Pomocy Społecznej: w Browinie, Dobrzejewicach, Pigży i Wielkiej Nieszawce, dwóch Środowiskowych Domach Samopomocy w Chełmży i Osieku nad Wisłą, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Toruniu, a także w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności pracuje ponad 280 osób. Pod ich opieką znajduje się 338 mieszkańców DPS, 85 uczestników ŚDS oraz 134 rodzin zastępczych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.