Podwórko Nivea w Osieku nad Wisłą. Mieszkańcy mobilizują się do głosowania

Box2 Obrowo
Strażacy ochotnicy z terenu gminy Obrowo też głosują. Na zdjęciu OSP KRSG Osiek nad Wisłą./fot. nadesłane

Kolejna edycja konkursu Podwórko Nivea trwa. Głosy na swoje miejscowości można oddawać już od miesiąca. Świetny start zaliczył Osiek nad Wisłą w gminie Obrowo, który szybko uzyskał dużą przewagę i wydawało się, że pewnie zmierza po powtórkę ubiegłorocznego sukcesu Dobrzejewic. Z czasem przewaga zaczęła topnieć, aż w końcu Osiek nad Wisłą stracił pozycję lidera. W gminie Obrowo trwa mobilizacja.

Głosowanie w kolejnej edycji Podwórka Nivea rozpoczęło się 24 maja. Już na początku dużym zaangażowaniem wykazali się mieszkańcy gminy Obrowo, którzy swoimi głosami zapewnili Osiekowi nad Wisłą sporą przewagę. Wiele wskazywało na to, że bez problemu uda się ją utrzymać. Z czasem jednak konkurencja się obudziła i zaczęła nadrabiać straty. Osiek nad Wisłą spadł w rankingu na trzecie miejsce. Wyprzedziły go dwie miejscowości z województwa pomorskiego – Opalenie (pow. tczewski) i Skarszewy (pow. starogardzki). Od kilku dni to miejscowość z gminy Obrowo musi gonić czołówkę. A jest o co walczyć. Głosy mieszkańców zadecydują o tym, gdzie stanie nowoczesny plac zabaw o wartości 250 tys. zł. Taki jak ten, który w ubiegłym roku stanął w Dobrzejewicach po udanym głosowaniu.

REKLAMA

Utrata pierwszego miejsca pokazała, że walczyć trzeba będzie do samego końca. Dlatego gmina Obrowo zachęca mieszkańców do oddawania głosów każdego dnia. Szkoła Podstawowa w Osieku nad Wisłą w każdy weekend zaprasza do siebie mieszkańców, umożliwiając im głosowanie w placówce. Na tym zależy również władzom gminy. Co kilka dni zbiera się zespół do spraw promocji tej inicjatywy, opracowując nowe sposoby na zwiększenie zaangażowania w oddawanie głosów. Choć sytuacja nie jest zła i Osiek nad Wisłą wciąż znajduje się w czołówce, to jednak konieczna jest pełna mobilizacja. 

Głosy można oddawać codziennie. Aby to zrobić, należy wejść na stronę internetową podworko.nivea.pl i założyć konto. Następnie znaleźć wybraną przez siebie lokalizację i oddać głos. Pewność, że nasz głos zostanie policzony, mamy wtedy, kiedy na ekranie pojawi się hasło „Dziękujemy za oddanie głosu”. Nie od razu jednak zobaczymy zmianę w rankingu. Jest on aktualizowany co dobę lub nawet dwie, dlatego nie powinniśmy się martwić, że naszego głosu nie widać od razu. Zostanie on uwzględniony przy najbliższej aktualizacji.

W promocję konkursu zaangażowali się nie tylko lokalni urzędnicy. Do oddawania głosów na miejscowość z gminy Obrowo zachęcał ostatnio także brązowy medalista Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w pchnięciu kulą, Piotr Kąkol.

Osiek nad Wisłą do walki o Podwórko Nivea wystartował w kategorii miejscowości do 20 tys. mieszkańców. Głosowanie potrwa jeszcze niecały miesiąc – do 15 lipca. Po tym czasie będzie już wiadomo, czy ubiegłoroczny sukces Dobrzejewic udało się powtórzyć tym razem. Aktualne informacje na temat głosowania dostępne są na stronie www.obrowo.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *