Podstawówkę w Obrowie czeka poważny remont

Box2 Obrowo Wiadomości
Umowa została podpisana 18 lutego. Fot. nadesłane

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie już niedługo będą korzystać z odnowionego budynku placówki. Umowę w sprawie termomodernizacji i rozbudowy podpisali 18 lutego wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i skarbnik gminy Joanna Faleńska. 

Zgodnie z umową prace budowlane związane z termomodernizacją i rozbudową obrowskiej szkoły mają potrwać do 15 lipca 2021 r. Jak będzie wyglądać placówka po tym terminie?

REKLAMA

Budynek czeka rozbudowa od strony frontowej. W nowej części znajdą się sala szkoleniowo-lekcyjna, szatnia, sanitariaty i recepcja szkoły – wyjaśnia wójt Andrzej Wieczyński. – W szkole powstaną windy oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Przebudowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania, a na części dachu zamontowane będą kolektory słoneczne.

Wykonawcą robót będzie brodnicka spółka ABC Nieruchomości. Zawarta z nią umowa dzieli zadania na dwie części. Pierwsza z nich zakłada prace w zakresie termomodernizacji. Druga przewiduje natomiast rozbudowę budynku.

Koszt termomodernizacji wynosić będzie 1,475 mln zł. W ramach tego etapu prac docieplona zostanie część fasad budynku oraz stropów i stropodachów. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, a na części dachu zamontowane zostaną kolektory słoneczne. Instalacja centralnego ogrzewania zostanie przebudowana: jej część będzie wymieniona, usprawnione będą także kotłownie na biomasę, poprzez montaż urządzeń automatyki pogodowej oraz montaż automatycznego zasilania w pellet istniejących kotłów na biomasę. Na remoncie skorzystają także niepełnosprawni. W budynku powstaną dwie windy, które umożliwią im dostęp do dwóch niezależnych części pierwszej kondygnacji budynku szkoły. Powstanie również toaleta przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych.

Druga część prac, polegająca na rozbudowie szkoły, pochłonie 906 tys. zł. Tutaj roboty polegać będą na dobudowie od frontu parterowej części, która pomieści w przyszłości salę szkoleniowo-lekcyjną, szatnię, sanitariaty i recepcję szkoły. Skorygowane zostanie również dotychczasowe wejście do budynku. 

Projektowany obiekt będzie dostosowany do ewentualnej nadbudowy jedną kondygnacją w przyszłości – dodaje wójt Andrzej Wieczyński. – Wszystkie przyłącza, infrastruktura i zagospodarowanie działki pozostają bez zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *