Podpisano umowy na remonty kolejnych dróg w powiecie

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Agnieszka Niwińska/Starostwo Powiatowe

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu podpisano wczoraj umowy na realizację remontu i przebudowy odcinków dwóch dróg powiatowych.

Chodzi o trasę Trzebcz Szlachecki – Głuchowo oraz Świerczynki – Ostaszewo. W pierwszym przypadku przebudowa obejmie odcinek liczący 3,73 km, z kolei na drugiej drodze prace będą prowadzone na odcinku o długości 4,25 km. Umowę podpisali dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu Adam Orłowski i prezes spółki Zakładu Drogowo-Budowlanego z Rogowa, Krzysztof Wilczyński, w obecności władz powiatu: starosty Marka Olszewskiego oraz jego zastępcy Michała Ramlaua.

REKLAMA

W ramach prac zaplanowano wykonanie i poszerzenie nawierzchni jezdni, wykonanie poboczy, zjazdów do posesji, odmulenie rowów czy wykonanie zieleni. Przebudowa obejmie także umieszczenie oznakowania poziomego i pionowego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Łączny koszt inwestycji to 13,47 mln złotych, zadania dofinansowane są ze środków pozyskanych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Prace mają zakończyć się w połowie sierpnia tego roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *