Podjechali ciemnym samochodem, napadli i dotkliwie pobili. Sprawców zatrzymała chełmińska policja

112
Fot. Łukasz Piecyk

Najpierw zabrali go na przejażdżkę, a później dotkliwie pobili i okradli. Dwaj mieszkańcy powiatu chełmińskiego i świeckiego odpowiedzą przed sądem za rozbój i groźby karalne. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło 21 listopada w godzinach popołudniowych. Mężczyźni w wieku 19 oraz 23 lat umówili się z 33-latkiem, by załatwić „sprawy osobiste”. Ten, bez żadnych obaw, wsiadł do pojazdu swoich przyszłych oprawców.

– W trakcie podróży mężczyźnie grożono, a następnie pobito go i okradziono – relacjonuje asp. Dorota Lewków, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. – Sprawcy zabrali 33-latkowi pieniądze oraz telefon komórkowy. Po kilkunastu minutach odwieźli go w miejsce pierwotnego spotkania.

O zdarzeniu pokrzywdzony poinformował policję. Mimo że sprawa nie była łatwa, już po 2 dniach udało się zatrzymać sprawców pobicia. Funkcjonariusze odzyskali również znaczną część utraconego mienia. 

– Obecnie 23-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego oraz 19-letni mieszkaniec Świecia zostali aresztowani na 3 miesiące – dodaje asp. Dorota Lewków. – Przestępcy nie tylko usłyszeli zarzut dokonania rozboju, ale również używania przemocy i groźby mającej na celu wywarcie wpływu na pokrzywdzonym mężczyźnie.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za groźby do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.