Podjechali ciemnym samochodem, napadli i dotkliwie pobili. Sprawców zatrzymała chełmińska policja

112
Fot. Łukasz Piecyk

Najpierw zabrali go na przejażdżkę, a później dotkliwie pobili i okradli. Dwaj mieszkańcy powiatu chełmińskiego i świeckiego odpowiedzą przed sądem za rozbój i groźby karalne. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło 21 listopada w godzinach popołudniowych. Mężczyźni w wieku 19 oraz 23 lat umówili się z 33-latkiem, by załatwić „sprawy osobiste”. Ten, bez żadnych obaw, wsiadł do pojazdu swoich przyszłych oprawców.

– W trakcie podróży mężczyźnie grożono, a następnie pobito go i okradziono – relacjonuje asp. Dorota Lewków, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. – Sprawcy zabrali 33-latkowi pieniądze oraz telefon komórkowy. Po kilkunastu minutach odwieźli go w miejsce pierwotnego spotkania.

O zdarzeniu pokrzywdzony poinformował policję. Mimo że sprawa nie była łatwa, już po 2 dniach udało się zatrzymać sprawców pobicia. Funkcjonariusze odzyskali również znaczną część utraconego mienia. 

– Obecnie 23-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego oraz 19-letni mieszkaniec Świecia zostali aresztowani na 3 miesiące – dodaje asp. Dorota Lewków. – Przestępcy nie tylko usłyszeli zarzut dokonania rozboju, ale również używania przemocy i groźby mającej na celu wywarcie wpływu na pokrzywdzonym mężczyźnie.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za groźby do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *