Pod Toruniem przejęli aż 850 tys. sztuk nielegalnych papierosów [WIDEO + FOTO]

112 Box2 Wiadomości

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zlikwidowali pod Toruniem profesjonalną linię do paczkowania i cięcia tytoniu.

W ostatnich dniach policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pracowali w powiecie toruńskim. W niewielkiej miejscowości pod Toruniem zlikwidowali profesjonalną linię do paczkowania papierosów i cięcia tytoniu.

REKLAMA

– W sprawie tej policjanci zabezpieczyli specjalistyczne maszyny oraz przejęli łącznie ponad 850 tys. sztuk papierosów, które częściowo były już spakowane w kartoniki do złudzenia przypominające oryginalny wyrób – informuje Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji.

Ta nielegalnie działająca linia spowodowała straty Skarbu Państwa w nieodprowadzonych podatków na kwotę ponad 700 tys. zł.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 36 lat. Obaj usłyszeli zarzuty naruszenia przepisów kodeksu karnego skarbowego, za co grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat i wysoka grzywna.

Wobec obu podejrzanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe i policyjny dozór. Nielegalne papierosy oraz maszyny użyte w tym przestępczym procederze zostały zabezpieczone przez policjantów.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *