Poczta w Grębocinie będzie działać tylko do 15 stycznia. Co dalej?

Box2 Lubicz Wiadomości
fot. Pixabay.com

Poczta w Grębocinie będzie działać tylko do najbliższego wtorku (15 stycznia). Co potem? Na razie nie wiadomo.

Poczta Polska poszukuje przedsiębiorcy do prowadzenia agencji pocztowej w Grębocinie (gmina Lubicz). Do pracy w obecnej placówce nie ma chętnych.

REKLAMA

– Prowadziliśmy pocztę przez kilka lat – mówi Zofia Mucha, kierowniczka poczty w Grębocinie. – Niektóre panie poszły na urlop macierzyński lub wyjechały za granicę. Inna podjęła studia i znalazła sobie pracę gdzieś indziej. W tej chwili nie ma osoby, która chciałaby się tym zająć.

Do obsługi poczty wystarczyłaby jedna osoba (oczywiście w przypadku choroby potrzebowałby zastępstwa). Jak dotąd wszelkie próby jej znalezienia nie przyniosły zamierzonego skutku.

– Problem zgłaszaliśmy już wcześniej do Poczty Polskiej, ale na razie nie widać rozwiązania – dodaje Zofia Mucha. – Temat jest tym bardziej poważny, że Poczty Polskiej nie stać na to, by utrzymać taką placówkę jako pocztę. W grę wchodzi jedynie agencja. A ta działa tak, że musi sama na siebie zarobić, co nie ułatwia sytuacji. Jedno jest pewne: mieszkańcy nie mogą zostać bez poczty.

Tego samego zdania jest wójt Lubicza.

– W tej chwili dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć lokal i osobę zastępczą do prowadzenia punktu – mówi wójt Lubicza Marek Nicewicz. – Docelowo Grębocina na pewno bez poczty nie zostawię.

Przedsiębiorcy zainteresowani prowadzeniem agencji pocztowej muszą dysponować własnym na ten cel lokalem oraz prowadzić działalność gospodarczą.

Szczegółowe informacje wraz z ofertą pracy znajdują się na stronie internetowej gminy Lubicz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *