Początek robót na trasie kolejowej Toruń-Chełmża

Box2 Chełmża Łysomice Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rozpoczynają się prace przy odnowie linii z Torunia do Chełmży. W Łysomicach, Ostaszewie Toruńskim i Grzywnie zostaną przebudowane perony. W związku z pracami od niedzieli na odcinku Toruń Wschodni-Chełmża będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., warta blisko 145 mln zł netto, jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Przewidziano nowe wiaty i ławki oraz jaśniejsze, energooszczędne oświetlenie. Orientację na stacjach i przystankach ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy pociągów. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się dzięki pochylniom zyskają wygodny dostęp do pociągów. Nowa lokalizacja przystanku w Ostaszewie Toruńskim – bliżej centrum miejscowości, ma poprawić dostęp do kolei. 

REKLAMA

W czerwcu roboty rozpoczną się od stacji Toruń Wschodni. Zgromadzono już podkłady, szyny, elementy do budowy peronów oraz kruszywo. W planach jest wymiana 19 km torów i montaż 11 nowych rozjazdów, a także przebudowa systemu kierowania ruchem kolejowym. Przepustowość na linii zwiększy mijanka w Łysomicach oraz dodatkowy tor przed stacją Toruń Wschodni, co ułatwi sprawne mijanie się pociągów.

Po zakończeniu wszystkich prac i uzyskaniu wymaganych pozwoleń pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h (obecnie do 90 km/h), a towarowe do 80 km/h (obecnie 40 km/h).

Zakres prac wymaga uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Toruń Wschodni – Chełmża od najbliższej niedzieli. Zakończenie robót planowane jest w III kwartale przyszłego roku.

1 thought on “Początek robót na trasie kolejowej Toruń-Chełmża

  1. Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *