“Pobiliśmy rekord!” Gmina Łysomice podsumowała 27. finał WOŚP

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. strona facebookowa gminy Łysomice

Statystyki mówią same za siebie – mieszkańcy gminy ponownie pokazali, jak wielkie mają serca. Biegając, jeżdżąc na rowerze, a także śpiewając, grając i tańcząc, promowali zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uzbierali 103.284,63 zł.

W gminie pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych mieszkańcy zbierali już od soboty.

REKLAMA

W trakcie turnieju halowego piłki nożnej, zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Świerczynkach, uzbierano 1240 zł. Udział w sportowej rywalizacji wzięło 10 drużyn. Zwycięzcą zmagań został zespół Jakubskie I. Mimo charytatywnego celu, żadna drużyna nie odpuszczała i walczyła o puchary oraz medale do samego końca.

Na konto orkiestry trafiła także suma 5800 zł, przekazana w ramach organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lulkowie „Dancingu WOŚP” w stylu lat 80.

Z godziny na godzinę suma pieniędzy płynąca z regionu na konto Fundacji Jurka Owsiaka rosła. SportoWośp to różne konkurencje sportowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Dla Nas które wniosły na rzecz sztabu 1200 zł, a Pierwszy Bieg dla WOŚP w Turznie to (2,1 tys. zł). Po południu zabawa zaczęła się również w salach gimnastycznych tutejszych szkół.

Sztab działający w Turznie zebrał prawie 36,7 tys. zł, co pozwoliło pobić ubiegłoroczny wynik o 11,5 tys. zł. Do puszek mieszkańcy wrzucili 7.384,78 zł, a zgromadzone gadżety zlicytowano za sumę 19.640 zł.

Kryształowe serduszko na aukcji uzyskało zaś kwotę 2,1 tys. zł. Trafiło w ręce strażaków OSP Gostkowo, którzy przygotowali również tradycyjnie najlepszą na świecie grochówkę.

Mieszkańcy mieli okazję zdobyć również oryginalny plastron Justyny Kowalczyk z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczang oraz zdjęcia z autografami naszych skoczków: Kamila Stocha, Piotra Żyły czy Macieja Kota.

Emocji nie brakowało także w Szkole Podstawowej w Łysomicach, gdzie do wspólnej zabawy zaprosił zespół TiAmo oraz Thunderbolts z Sebastianem Radzimskim, uczestnikiem programu The Voice Kids, na czele. O wspaniałą atmosferę zadbali również uczniowie ze szkół w gminie.

Głównym punktem finału były licytacje. Kryształowe serce, główny przedmiot aukcji, sprzedany został za 10 tys. zł.

Wśród przygotowanych na ten dzień atrakcji dużym powodzeniem cieszyła się strzelnica ASG, wystawa zwierząt egzotycznych oraz turniej piłkarzyków.

W niedzielę, 13 stycznia, salę gimnastyczną w Łysomicach, odwiedziło łącznie kilka tysięcy osób.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *