Po Warszewicach kręcą się brytyjscy dziennikarze. Chodzi o sprawę zaginięcia studentki

112 Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
Źródło Skynews.

Już od kilku dni czytelnicy zgłaszają nam, że po gminie Chełmża i w miejscowości Warszewice kręci się ekipa anglojęzycznych dziennikarzy. Wszystko wskazuje na to, że są to przedstawiciele tabloidów, które opisują sprawę zaginięcia Libby Squire z Hull.

Trudno w to uwierzyć, ale dziennikarze z Wielkiej Brytanii dotarli do matki Pawła R., który jest oskarżony o uprowadzenie studentki w nocy z 31 stycznia na 1 lutego. Jego matka mieszka w Warszewicach.

REKLAMA

Libby Squire jest studentką filozofii. Zaginęła 10 dni temu, gdy wracała do domu z imprezy. Najpierw jechała taksówką, jednak z niej wysiadła i wracała do domu piechotą. 21-latka miała usiąść na ławce i płakać, co zauważył 24-letni Paweł R. i zaoferował podwózkę. Kilka dni temu został aresztowany jako podejrzany o uprowadzenie Libby. Policja nie ustaje w poszukiwaniach. Oskarżonemu przedłużono areszt na kolejne doby.

Pawła R. brytyjskie (i polskie) media przedstawiają jako “rzeźnika z Polski“. Jego matka powiedziała mediom, że podjął taką pracę jedynie dla zarobku, a z natury jest łagodnym, religijnym człowiekiem i nigdy nie stosował przemocy wobec kobiet. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Policja przeszukała jego mieszkanie oraz zabrała auto na okres śledztwa.

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

1 thought on “Po Warszewicach kręcą się brytyjscy dziennikarze. Chodzi o sprawę zaginięcia studentki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *