Plaga wandali w gminie Obrowo. Piją, niszczą i śmiecą

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. Urząd Gminy Obrowo

W ostatnim czasie w różnych miejscach na terenie gminy Obrowo dochodzi do nieuzasadnionych aktów wandalizmu. Część z nich ma miejsce na świeżo wybudowanym placu zabaw dla dzieci przy szkole w Dobrzejewicach. Gmina apeluje o zgłaszanie chuligańskich wybryków na policję.

W październiku w Dobrzejewicach postawiono nowy plac zabaw. Podwórko Nivea było nagrodą w konkursie, zdobytą dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców. Miejsce, które miało przede wszystkim dawać radość dzieciom, stało się obiektem chuligańskich ataków.

REKLAMA

Gmina Obrowo przestrzega przed wandalami, którzy upodobali sobie plac zabaw w Dobrzejewicach. Regularnie spotykają się tam i niszczą sprzęt, spożywając przy tym alkohol, paląc papierosy i zostawiają po sobie śmieci, przy tym wszystkim strasząc dzieci.

To jednak nie koniec. Kilka dni temu sołtys Zawał Alicja Tarkowska alarmowała o niszczonych na terenie wsi znakach drogowych. Zniszczone zostało również oznakowanie przejazdu kolejowego.

– Od jakiegoś czasu znaki drogowe i kolejowe w naszej miejscowości są niszczone, wyrywane i gięte. Lustro zostało skradzione a znaki drogowe coraz częściej znajdujemy na polach, ale również przewracane są na drogi gdzie stanowią zagrożenie. Tablice informacyjne są niszczone – informowała sołtys.

Gmina apeluje o zgłaszanie aktów wandalizmu na policję. W przypadku podwórka Nivea w Dobrzejewicach mamy do czynienia z niszczeniem wspólnego dobra, o które mieszkańcy sami walczyli. W przypadku Zawał sytuacja jest już niebezpieczna – brak odpowiedniego oznakowania na drogach może doprowadzić do tragedii.

Do podobnych sytuacji na terenie gminy dochodziło już wcześniej. W listopadzie zniszczone zostały wiaty przystankowe na odcinku Obrowo – Silno. Wcześniej takie sytuacje zdarzały się także na boisku w Obrowie. Władze gminy zorganizowały wtedy spotkanie z przedstawicielami lokalnych klubów sportowych, na którym opracowano strategię walki z wandalami.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *