Piotr Kąkol z gratulacjami od wicestarosty. “Tutaj jest mój dom”

Box2 Obrowo Powiat toruński
fot. Marzena Masłowska/Starostwo Powiatowe w Toruniu

Brąz na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy i dwa srebra na Mistrzostwach Polski – to ostatni medalowy dorobek Piotra Kąkola z Szembekowa w gminie Obrowo, który gościł dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu. Gratulacje sportowcowi, który półtorej dekady temu przeszedł amputację lewej nogi, złożył wicestarosta toruński Michał Ramlau.

– Jest nam niezwykle miło, że tak utalentowany sportowiec i jednocześnie mieszkaniec gminy Obrowo, czyli powiatu toruńskiego, jest dziś z nami i możemy pana uhonorować za zasługi i osiągnięcia sportowe – mówił wicestarosta Michał Ramlau.

REKLAMA

Piotr Kąkol w miniony weekend wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy. W połowie maja brał też udział w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, gdzie zdobył dwa srebra – w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. Jego droga do sukcesu nie była jednak usłana różami i wymagała wiele wysiłku, co podkreślał na spotkaniu wicestarosta. Przekazał mu także list gratulacyjny od starosty Marka Olszewskiego.

– Ilekroć spotykamy się w gronie rodziny, znajomych, życzymy sobie zazwyczaj zdrowia, szczęścia, pomyślności, często zamożności, a tak rzadko życzymy sobie wytrwałości, siły charakteru, nieustępliwości. W chwilach, kiedy tego szczęścia i zdrowia nam brakuje. Pan niestety znalazł się w takiej sytuacji, gdzie na skutek wypadku panu tego zdrowia zabrakło. Ale nie poddał się Pan. Wykazał się pan tymi cechami charakteru, tytaniczną pracą, wykonywaną na treningach. I dzięki temu zdobywa Pan laury, medale, nie tylko na arenach sportowych w kraju, ale również i za granicą. Zdobywa pan medale nie tylko dla siebie. Zdobywa pan je dla naszej ojczyzny i dla naszej małej ojczyzny, jaką jest powiat toruński – podkreślał wicestarosta. – Jest pan wzorem dla innych.

Piotr Kąkol do swojej okolicy jest bardzo przywiązany i z dumą ją reprezentuje.

– Tutaj jest mój dom, mała ojczyzna – gmina Obrowo, powiat toruński. Mam nadzieję, że będę dalej promował nas na całym świecie – przekonywał na spotkaniu Piotr Kąkol.

Sportowiec na co dzień pracuje w Fundacji Poland Business Run, pomagając osobom, które podobnie jak on, musiały poddać się amputacji. Swoją postawą chce zmotywować innych, by próbowali swoich sił w sporcie.

– Każdy z nas ma lepsze i gorsze chwile. Po wypadkach, chorobach, dostajemy cios od życia. Po tym wszystkim musimy się pozbierać i iść naprzód. Chciałbym, żeby chociaż jedna osoba wzięła przykład z mojej postawy i wstała z łóżka, wyszła z domu i zaczęła uprawiać czynnie sport – mówił brązowy medalista Mistrzostw Europy.

Podziękowania trafiły także do trenera Roberta Hulisza, który przygotowuje Piotra Kąkola do walki o najwyższe cele. Choć sportowiec na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio nie wystąpi, to zamierza dalej ciężko pracować i odnosić kolejne sukcesy.

– Teraz będę chciał śrubować swój wynik. Parę meetingów przed mną. Będę się przygotowywać do mistrzostw świata w przyszłym roku – zapewnia Piotr Kąkol.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.