Piotr Kąkol z brązem na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

Box2 Obrowo Sport Wiadomości

Piotr Kąkol z Szembekowa zdobył na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy brązowy medal w pchnięciu kulą.

W swojej próbie osiągnął wynik 12,95 m, co daje mu szansę na zdobycie przepustki do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio, które rozgrywane będą od 24 sierpnia do 5 września.

REKLAMA

Po zawodach Piotr Kąkol w wywiadzie udzielonym telewizji TVP Sport, która transmitowała zawody, powiedział:

Ten medal to nie tylko moja zasługa, ale wielu, wielu osób. Przede wszystkim mojego trenera Roberta Hulisza, mojej rodziny, partnerki Agnieszki, fizjoterapeutów i wszystkich osób, które mnie wspierały. Ja już się pewnie nie załapię na Tokio. Miejsce jest dla mistrza i trzeba oddać królowi, co królewskie. Mogę natomiast zapewnić swoich kibiców, że dalej będę kroplą drążył skałę i szedł po swoje. Uległem wypadkowi komunikacyjnemu 17 lat temu. Po pewnym czasie znalazł mnie przesympatyczny Krzysztof Głombowicz, dziennikarz sportowy, parasportowiec, zdobywca Kilimandżaro. Zaraziłem się od niego pasją sportową ot tak(pstryk palcami). Posiadam elektroniczny staw kolanowy, który bardzo mi pomaga. Taką protezę uzyskałem dzięki fundacji Poland Business Run, w której też obecnie pracuję. Wspieram osoby po amputacji i staram się pomagać innym.

Sylwetkę zawodnika przedstawiliśmy na naszym portalu w październiku zeszłego roku:

Tegoroczne Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, odbywające się na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, były bardzo udane dla reprezentacji Polski. Nasi sportowcy wywalczyli na tych zawodach 49 medali: 15 złotych, 20 srebrnych i 14 brązowych krążków, zajmując trzecie – po Rosji i Ukrainie – miejsce w klasyfikacji medalowej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *