PILNE! W przedszkolu włączyła się czujka. To był czad…

112 Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

O godz. 14.42 strażacy dostali zgłoszenie o wysokim stężenie tlenku węgla w jednym z punktów przedszkolnych w Bierzgłowie (gmina Łubianka). Zadziałała tam czujka czadu.

Zaraz po tym, gdy włączyła się czujka, trzy przedszkolne opiekunki ewakuowały ośmioro dzieci z budynku punktu przedszkolnego w Bierzgłowie (gmina Łubianka) i zadzwoniły na straż pożarną.

REKLAMA

– Na miejsce wybrały się dwa zastępy straży pożarnej – relacjonuje Przemysław Baniecki z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. – Strażacy potwierdzili obecność tlenku węgla w wysokości 230 ppm w pomieszczeniu kotłowni. Kotłownia znajduje się ściana w ścianę z pomieszczeniem, gdzie przebywały dzieci. To było wysokie stężenie zagrażające zdrowiu.

Pomieszczenia przedszkolne zostały przewietrzone i powtórnie sprawdzone miernikami. Nie wykazały już obecności czadu.

– Piec został wygaszony, a miejsce zdarzenia przekazaliśmy administratorowi z zaleceniami nieużywania pieca do czasu sprawdzenia, co było przyczyną nieszczelności i upewnienia się, że instalacja jest bezpieczna i można ją użytkować – mówi Baniecki.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *