Pilne! Płonie skład opon w Raciniewie [WIDEO]

112 Box1 Wiadomości
Fot. OSP Unisław

W piątek 13 listopada w godzinach wieczornych płonąć zaczął skład opon w Raciniewie koło Torunia.

Na miejscu z pożarem walczy 40 zastępów straży pożarnej, m.in. strażacy z OSP Łążyn i OSP Unisław, ale także z sąsiednich powiatów. Pali się ok. 300 mkw. Nie ma osób poszkodowanych, ale sytuacja nie jest jeszcze opanowana. Zgłoszenie strażacy otrzymali ok. godz. 17.30. Woda jest dowożona, m.in. dzięki magistrali wodnej, dostarczanej z sąsiedniego stawu. Wozy z wodą przyjechały też z Włocławka i z Bydgoszczy. Akcja gaszenia pożaru potrwa prawdopodobnie do wczesnych godzin porannych.

REKLAMA

Można podejrzewać, że składowisko zostało podpalone, bo od jakiegoś czasu toczyło się postępowanie w sprawie nałożenia kar na właściciela, który działał niezgodnie z prawem. Przed chwilą dzwonił do mnie wiceminister środowiska, Jacek Ozdoba, który zapewnił mnie, że w poniedziałek będzie wnioskował do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, żeby osobiście nadzorował dochodzenie nad przyczynami tego pożaru – mówił dla Polskiego Radia PiK wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

Tagged

1 thought on “Pilne! Płonie skład opon w Raciniewie [WIDEO]

  1. Za takie coś powinna być dla winowajcy kara dożywotniego więzienia.Ogromne koszty dla środowiska, ogromnae koszta akcji.Chyba specjalnie długo nie potrwa śledztwo kto jest za to odpowiedzialny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.