Piknik rodzinny w Małej Nieszawce. Co się działo?

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

10 września mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka nie mogli narzekać na nudę. Wszystko za sprawą Gminnego Pikniku Rodzinnego, który przyniósł wiele atrakcji. Nie brakowało gier i zabaw, ani smacznych przekąsek. Chętni mieli także okazję do potańczenia. Wydarzeniu dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Co się działo?

Piknik odbył się przy budynku Gminnego Centrum Kultury w Małej Nieszawce. Choć lato powoli już dobiega końca, to udało się załapać na słoneczną pogodę. Skorzystały z niej całe rodziny, które przybyły na wydarzenie. Słońce sprzyjało, ale to program wydarzenia zasługuje na szczególną uwagę. W planie imprezy znalazło się wiele atrakcji. Rozpoczęcie miało miejsce o godz. 16.00. 

REKLAMA

W czasie Gminnego Pikniku Rodzinnego pod chmurką każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych animacje i zabawy – bańki mydlane, atrakcje sportowe, tatuaże, skręcanie balonów, konkursy, „Misja Robotyka”. Wiele radości dały także dmuchańce. Nie zapomniano także o przekąskach. Była kiełbasa z grilla, kawa, herbata, a także jabłka. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pieczony dzik, do którego ustawiła się długa kolejka.

– Dla mieszkańców nie brakowało atrakcji. Dzieci mogły bawić się w strefie animacyjnej i brać udział w konkursach. Czuwały nad nimi wynajęte przez nas i LGD Podgrodzie Toruńskie animatorki – mówi dr Jarosław Dąbrowski, dyrektor GCK w Małej Nieszawce. – Frekwencja bardzo dopisała. Mieszkańcy za darmo mogli skosztować popcornu, waty cukrowej czy grilla. Firma Witpol z Małej Nieszawki ufundowała sałatki. 

W ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego „Promocja potraw kuchni regionalnej” Nieszawskie Stowarzyszenie Samorządowe „Wspólne Gniazdo” przygotowało grochówkę. Na zakończenie Gminnego Pikniku Rodzinnego zorganizowano koncert. Mieszkańcy mogli potańczyć przy muzyce na żywo. Zabawa trwała do godz. 20.00, a więc cztery godziny.

W czasie pikniku nie brakowało uśmiechów. Zwłaszcza wśród dzieci, które miały mnóstwo zabawy. Dorośli również mieli niemało radości. Atmosfera była bardzo rodzinna i przyjazna. Pożegnanie letniego sezonu w gminie można więc z pewnością zaliczyć do udanych.

Organizatorami Gminnego Pikniku Rodzinnego były: gmina Wielka Nieszawka, Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminne Centrum Kultury, Lokalna Grupa Działania Podgrodzie Toruńskie oraz Centrum Sportu i Rekreacji Olender. W organizację wydarzenia włączyli się także radni oraz mieszkańcy gminy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *