Piknik profilaktyczny

Chełmża Wiadomości
fot. lombard.pl

Wakacje dobiegły końca, a to znak, że wielkimi krokami zbliża się piękna złota jesień. Z tej okazji burmistrz Jerzy Czerwiński, wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Spółdzielnią Socjalną Klubu Artystycznego CUMA, zapraszają na Profilaktyczny Piknik „Zakończenie lata. Wybieram marzenia, a nie uzależnienia”.

Piknik odbędzie się w sobotę 21 września. W programie wydarzenia zaplanowane są atrakcje dla dzieci i dorosłych. O godz. 10.15 odbędzie się Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży. Organizowany jest on w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu „Dzień bez samochodu” pod hasłem „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. 

REKLAMA

Chętni rowerzyści miejsce zbiórki będą mieć na dworcu PKP. Pociągiem przejadą do Wałdowa Szlacheckiego, a następnie rowerem z powrotem do Chełmży. Poruszona zostanie kwestia jazdy na rowerze, która nie tylko może wpłynąć pozytywnie na środowisko, ale także dobrze oddziaływać na układ odpornościowy człowieka i kondycję fizyczną. 

Na rynku miasta od godz. 10.00 do 13.00 warto odwiedzić namiot profilaktyczno-edukacyjny, gdzie poprzez zabawę z wykorzystaniem narkogogli oraz alkogogli będzie można osobiście sprawdzić, jakie są reakcje organizmu po spożyciu alkoholu i narkotyków. Osoba w goglach będzie czuła się zdezorientowana, odczuwać może zawroty głowy, zniekształci się widziany przez nią obraz i spowolni jej czas reakcji. Dodatkowo alkogogle mogą wywołać podwójne widzenie i zmniejszenie możliwości oceny sytuacji. To będzie dobry test dla osób, które twierdzą, że spożycie alkoholu w małych ilościach nie wpływa negatywnie na organizm człowieka.

Na najmłodszych uczestników pikniku czekają bezpłatne atrakcje w postaci dmuchanego zamku i zjeżdżalni.

Od godz. 17.00 rozpocznie się część artystyczna pikniku. Na scenie na wodzie (plaża miejska) wystąpią raperzy Rymcerze z programem pt. „Nie zmarnuj swojego życia”. Artyści podzielą się swoim doświadczeniem życiowym i walką z nałogami. Szczególnie chcą mieć kontakt z młodzieżą, przekazując treści profilaktyczne. 

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lombard, który znany jest z takich hitów jak „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda” oraz „Diamentowa kula”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *