Pijany ukradł samochód. Został złapany w Toruniu

112 Box1 Lubicz Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Mając 3 promile alkoholu w organizmie ukradł samochód i ruszył w drogę do Torunia. Na jednej z ulic zatrzymali go przypadkowi świadkowie. Mężczyzna trafił już do policyjnej izby zatrzymań.

Do zdarzenia doszło wczoraj (31.07) około godz. 12.00. Ochroniarze jednego z zakładów przy ul. Szosa Lubicka zauważyli, jak pod bramę podjeżdża samochód. Zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być pijany.

REKLAMA

– Kierowca odczekał chwilę i postanowił odjechać – relacjonuje portalowi pozatorun.pl mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Uniemożliwili mu to ochroniarze, którzy podbiegli i zabrali mężczyźnie kluczyki.

Na miejsce wezwana została policja, która przebadała 47-latka alkomatem. Urządzenie wskazało 3 promile.

– W chwili, gdy policjanci wykonywali pierwsze czynności, do dyżurnego wpłynęła informacja o kradzieży spod cmentarza w Gronowie samochodu – dodaje mł. asp. Chrostowski. – Właściciel pojazdu wykonywał prace przy jednym z nagrobków i odwiesił na płot kluczyki. Sytuację wykorzystał 47-latek.

Właściciel auta początkowo na własną rękę próbował odnaleźć samochód. Po kilku minutach powiadomił funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach.

Dyżurny już wiedział, że poszukiwany pojazd został zatrzymany w Toruniu. Sprawca z ust policjantów usłyszy zarzuty za kradzież pojazdu i kierowanie w stanie nietrzeźwym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *