Pijany kierowca w Czernikowie. Miał prawie 3 promile

112 Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z Dobrzejewic zatrzymali w Czernikowie 41-letniego kierowcę, który jechał odebrać syna. Prowadzący pojazd miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Stracił prawo jazdy, grozi mu do 2 lat więzienia.

Do kontroli doszło w miniony wtorek około 21:40. Policjanci z Dobrzejewic pełnili służbę w Czernikowie, kontrolując pojazdy na ul. Słowackiego. Podczas jednej z nich mieli do czynienia z 41-letnim kierowcą audi. Wykonywał on wszystkie polecenia funkcjonariuszy. Podczas badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

REKLAMA

Mężczyzna przyjechał do Czernikowa z Torunia po nastoletniego syna z którym w chwili kontroli wracał do domu. Teraz mieszkańcowi Torunia  oprócz utraty prawa jazdy grozi do 2 lat więzienia.

Policjanci przestrzegają przed jazdą po jakimkolwiek spożyciu  procentowych alkoholi lub podobnie działających środków. Pamiętajmy, że przy upałach nasz organizm może reagować na używki zupełnie inaczej niż w pozostałych porach roku. Decydując się na prowadzenie na tzw. podwójnym gazie narażamy się nie tylko na utratę uprawnień do kierowania pojazdami i ewentualną karę więzienia, ale przede wszystkim na trudne do przewidzenia skutki niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *