Pijany kierowca potrącił dwóch policjantów. Padły strzały

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Pijany nie zatrzymał się do kontroli, uciekał i potrącił dwóch policjantów. Ci odpowiedzieli ogniem. Sceny jak z filmu rozegrały się wczoraj na drogach w gminie Łubianka.

Wczoraj około godz. 22:00 na drodze krajowej nr 91 w Ostaszewie patrolujący okolicę policjanci zauważyli jadące “wężykiem” audi. Kiedy próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli, ten zignorował polecenie i odjechał w kierunku miejscowości Grzywna. Mundurowi ruszyli w pogoń, dołączył do nich również drugi radiowóz. Już w trakcie pościgu pijany kierowca był bliski potrącenia jednego z funkcjonariuszy.

REKLAMA

Uciekinier, mając na karku policjantów, dojechał aż do miejscowości Warszewice, gdzie zatrzymał się na ogrodzonym terenie jednej z firm. Jeden z biorących udział w pościgu radiowozów zatarasował wyjazd. Mundurowi z drugiego wysiedli i zmierzali w kierunku pijanego kierowcy, który na ich widok ruszył i potrącił dwójkę policjantów. Trzeci z funkcjonariuszy zdecydował się na użycie broni. Oddał dwa strzały w koła samochodu uciekiniera, co okazało się skuteczne. Mężczyznę udało się zatrzymać.

Okazało się, że 43-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę po alkoholu, ucieczkę oraz czynną napaść na policjantów grozi mu do 10 lat więzienia. Potrąceni funkcjonariusze odnieśli niegroźne obrażenia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *