Pijany kierowca potrącił dwóch policjantów. Padły strzały

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Pijany nie zatrzymał się do kontroli, uciekał i potrącił dwóch policjantów. Ci odpowiedzieli ogniem. Sceny jak z filmu rozegrały się wczoraj na drogach w gminie Łubianka.

Wczoraj około godz. 22:00 na drodze krajowej nr 91 w Ostaszewie patrolujący okolicę policjanci zauważyli jadące “wężykiem” audi. Kiedy próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli, ten zignorował polecenie i odjechał w kierunku miejscowości Grzywna. Mundurowi ruszyli w pogoń, dołączył do nich również drugi radiowóz. Już w trakcie pościgu pijany kierowca był bliski potrącenia jednego z funkcjonariuszy.

REKLAMA

Uciekinier, mając na karku policjantów, dojechał aż do miejscowości Warszewice, gdzie zatrzymał się na ogrodzonym terenie jednej z firm. Jeden z biorących udział w pościgu radiowozów zatarasował wyjazd. Mundurowi z drugiego wysiedli i zmierzali w kierunku pijanego kierowcy, który na ich widok ruszył i potrącił dwójkę policjantów. Trzeci z funkcjonariuszy zdecydował się na użycie broni. Oddał dwa strzały w koła samochodu uciekiniera, co okazało się skuteczne. Mężczyznę udało się zatrzymać.

Okazało się, że 43-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę po alkoholu, ucieczkę oraz czynną napaść na policjantów grozi mu do 10 lat więzienia. Potrąceni funkcjonariusze odnieśli niegroźne obrażenia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.