Piją i wsiadają za kółko. Policja prezentuje statystyki pierwszych dni majowego weekendu

112 Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Siedmiu zatrzymanych  nietrzeźwych kierowców i dwóch pod wpływem narkotyków – to pierwsze statystyki po dwóch dniach majowego weekendu na drogach powiatu. Przez całą majówkę policjanci zwracają szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, na przekraczanie dozwolonej prędkości, łamanie przepisów oraz stan trzeźwości kierowców.

Akcja „Majowy weekend” rozpoczęła się już we wtorek 30 kwietnia. Od tego czasu policjanci skontrolowali na drogach powiatu ponad pół tysiąca pojazdów, ujawniając 239 wykroczeń, z czego 6 popełnionych zostało przez pieszych.

REKLAMA

– Funkcjonariusze w 9 przypadkach musieli zatrzymać prawa jazdy, a w 19 dowody rejestracyjne – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – W 69 przypadkach interwencja policjantów zakończyła się mandatem, a w 169 przypadkach policjanci zastosowali pouczenie. Skierują również jeden wniosek do sądu.

Od wtorku do czwartku policjanci skontrolowali także pod kątem trzeźwości pół tysiąca kierowców. Aż 9 osób zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie” lub pod wpływem innych, podobnie działających środków.

Policjanci z Komisariatu w Dobrzejewicach zatrzymali we wtorek 30 kwietnia aż 4 nietrzeźwych kierowców.

Po godz. 13:00  otrzymali informację, że  w Steklinie, BMW jadące DK nr 10 wpadło do rowu, a kierowca uciekł. Po kilkunastu minutach udało się odnaleźć 36-latka. Miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Trzy godziny później w Złotorii, patrol policjantów z WRD KMP Toruń zatrzymał 60-latka, który prowadził auto mając w organizmie 2,5 promila.

O godz. 17.30 w Szembekowie funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę, u którego alkomat wskazał 2 promile.

Pół godziny później w Czernikowie mundurowi zatrzymali 53-letniego motorowerzystę. Ten, w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu.

Kolejni nietrzeźwi zatrzymywani byli na terenie Torunia. 28-letni motorowerzysta oraz 42-letni kierowca osobowego peugeota mieli promil alkoholu w organizmie.

W środę 1 maja na ul. Dziewulskiego patrol policji do kontroli zatrzymał 65-latka. Kierowca Skody Fabii miał ponad promil.

Dwóch kolejnych kierowców policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali około godz. 20:00 w Dobrzejewicach i przed 21:00 przy Szosie Lubickiej w Toruniu.

– Stan kierowców budził wątpliwości policjantów, zdecydowali się poddać ich badaniu na zawartość narkotyków – dodaje podinsp. Wioletta Dąbrowska. – Urządzenie zarówno u 20- letniego  kierowcy volkswagena polo  i  37 – letniego kierowcy audi pokazało wynik pozytywny. Dodatkowo u kierowcy audi w pojeździe policjanci odnaleźli charakterystyczną tabletkę. Dalsze badania wykażą, czy zawiera ona zabronione substancje.

Wszystkim zatrzymanym kierowcom grozi utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *