Pierwszy koncert w ramach budżetu obywatelskiego

Box2 Czernikowo Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe

W niedzielę 12 stycznia odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Piotra “Kuby” Kubowicza. Artysta znany jest z występów w słynnej Piwnicy pod Baranami. To pierwsze tego typu wydarzenie muzyczne, które zostanie zrealizowane z budżetu obywatelskiego.

W ramach 4. edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zostanie zrealizowanych 24 projekty, wybrane drogą głosowania. Na ten cel przeznaczono 250 tysięcy złotych. Jednym z działań, planowanych do realizacji w 2020 roku jest “Archipelag artystycznych marzeń – Wyspa I: Męskie fascynacje”. To projekt kulturalny, obejmujący organizację wieczoru kabaretowego z Tadeuszem Kwintą, koncert Jana Jakuba Należytego oraz koncert kolęd Piotra Kubowicza. “Archipelag artystycznych marzeń” zostanie dopełniony konkursami plastycznymi i muzycznymi dla dzieci i młodzieży. Projekt będzie realizowany we wsi Makowiska w gminie Czernikowo.

REKLAMA

Pierwszym koncertem z cyklu “Archipelag artystycznych marzeń” będzie występ Piotra Kubowicza. Koncert kolęd i pastorałek odbędzie się w asyście chóru młodzieży szkolnej, która uczestniczyła w warsztatach wokalnych. Piotr “Kuba” Kubowicz to zawodowy śpiewak operowy, aktor i kompozytor. Od 1997 roku związany jest z Piwnicą pod Baranami. Koncert artysty planowany jest na 12 stycznia. Rozpocznie się o godzinie 10:15 w kościele w Makowiskach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *