Pierwsze zwycięstwo koszykarzy z Chełmna w II rundzie

Box2 Sport Wiadomości
fot. nadesłane

Łatwo nie było, ale ostatecznie chełmnianie pokonali Sharks AWFiS Port Gdynia 104:98. Było to ich pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

Po czterech porażkach wreszcie nastąpiło przełamanie. Co prawda gdynianie zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale wzmocnieni Rafałem Komendą, który ma na swoim koncie występy w klubach z najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce, postawili chełmnianom trudne warunki.

REKLAMA

Najskuteczniejszym graczem Miasta Zakochanych Chełmno był Krystian Rosiński, który trafił 6 rzutów za trzy punkty na 13 wykonanych prób. Mecz zakończył z dorobkiem 24 oczek, a do tego dołożył 8 zbiórek i 7 asyst.

Double-double zaliczył Daniel Belski, który do 22 punktów dołożył 13 zbiórek. Bliscy podwójnej zdobyczy byli także Wojciech Bernasiak (9 punktów i 11 asyst), a także wracający po półtorarocznej kontuzji Patryk Brzóskowski (10 punktów i 8 asyst).

Podopieczni trenera Gajewskiego zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli z bilansem 7-7. Takim samym stosunkiem zwycięstw do porażek mogą pochwalić się trzy inne drużyny: Politechnika Gdańska, Ogniwo Szczecin i Enea Astoria Bydgoszcz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *