Pierwsze miejsce dla scholi “Źródło” z Osieka nad Wisłą

Obrowo Wiadomości
fot. gmina Obrowo

Wielki sukces odniosła dziecięco-młodzieżowa schola „Źródło” z gminy Obrowo. Młodzi śpiewacy zajęli pierwsze miejsce podczas V Cecyliańskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej. Zostali również laureatami Nagrody Dodatkowej.

Konkurs odbył się 23 listopada na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Biorące w nim udział schole i zespoły musiały wykonać dwa utwory – pieśń tradycyjną oraz piosenkę religijną. Jednym z wymogów dołączenia do konkursu był akompaniament na żywo.

REKLAMA

To przegląd dla dzieci i młodzieży, która na co dzień śpiewa w swoich parafiach i każdą niedzielną liturgię ubogaca swoim śpiewem – mówiła po konkursie dr Agnieszka Brzezińska z Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. – Chcieliśmy, żeby nie tylko śpiewały w kościele, ale też zobaczyły, że inna młodzież w swoich parafiach również tworzy takie rzeczy. Żeby wszyscy spotkali się i wymienili doświadczeniami, a także talentami.

Zwycięzcą V Cecyliańskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej została wybrana schola „Źródło” z Osieka nad Wisłą. 

Wzięcie udziału w tym przeglądzie jest dla nas ogromnym przeżyciem. Bierzemy udział drugi raz, jest to dla nas wspaniałe wydarzenie, atmosfera jest niesamowita – przekonywała Ewelina Mytlewska, która na co dzień opiekuje się scholą „Źródło”.

Zwycięzcy otrzymali również Nagrodę Dodatkową. Grupa z Osieka nad Wisłą wyjechała więc z Torunia bogatsza o dyplomy, statuetkę, głośnik z mikrofonem i muzyczny kurs internetowy, ale też o bezcenne doświadczenie. Liczy się jednak nie tylko to, co ze sobą zabrała, ale przede wszystkim to, co przyniosła.

Dzieci i młodzież pokazały dzisiaj dużo radości i entuzjazmu. Wiedziały, do kogo i o czym śpiewają – podkreślała Ewelina Mytlewska.

Schola „Źródło” na co dzień zajmuje się oprawą muzyczną mszy w niedziele o godz. 10.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą. Jest to dość liczna grupa, w jej skład wchodzi aż 50 osób, w przedziale wiekowym od 4 do 17 lat. W przyszłym roku obchodzić będzie swoje 10-lecie. Pierwsze sukcesy już za młodymi śpiewakami, jednak największym marzeniem byłoby dla nich nagranie płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *