Pierwsze kąpiele za nami. Mieszkańcy mogą już korzystać z plaży nad jeziorem w Józefowie

Lubicz Powiat toruński
Fot. nadesłane

W Kamionkach Małych, Osieku nad Wisłą, Chełmży, Zalesiu, a teraz także w Józefowie. Na mapie podtoruńskich kąpielisk pojawiło się nowe – zlokalizowane we wschodniej części gminy Lubicz. Od 28 czerwca nad bezpieczeństwem plażowiczów kąpiących się w jeziorze w Józefowie czuwa ratownik wodny.

– Utworzenie „miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli” nad jeziorem w Józefowie było jednym z moich postulatów wyborczych – mówi wójt Marek Nicewicz. – Tym bardziej że mieszkańcy oraz turyści i tak się tam kąpali. Teraz będą mogli to robić pod okiem ratownika, w wodzie, która została przebadana i nadaje się do kąpieli.

REKLAMA

Plaża przygotowana została dzięki zaangażowaniu samorządu i mieszkańców sołectwa Młyniec Drugi. Uporządkowano linię brzegową jeziora, poszerzono miejsce do odpoczynku, nawieziono nowy piasek, wytyczono dwa parkingi, a także wyprofilowano drogę dojazdową. Na trasach prowadzących do akwenu zamocowano również strzałki kierunkowe.

Całość nadzorowana będzie nie tylko przez ratowników, ale także bezprzewodowy monitoring. Samorządowcy apelują o odpowiednie zachowanie na terenie „kąpieliska”, uszanowanie pracy mieszkańców i dbanie o znajdującą się tam infrastrukturę. Zaznaczają też, żeby śmieci, zamiast na piasek, trafiały do ustawionych tam śmietników i dużego kontenera.

– To bardzo ważny apel – o wspólne dbanie o to miejsce – mówi wójt. – Mam nadzieję, że każdy z nas woli wypoczywać na świeżym piasku, a nie na odpadach. Po to są kosze, aby z nich korzystać. W przypadku ich przepełnienia proszę położyć odpady obok pojemnika. Na pewno zostaną posprzątane.

Nad jeziorem w Józefowie jest również bar z ogródkiem gastronomicznym, przenośne toalety, a obok miniwypożyczalnia sprzętu wodnego. Na terenie przygotowano także miejsce na ognisko.

Plaża strzeżona będzie przez ratowników od poniedziałku do niedzieli, do 27 sierpnia, w godz. od 10.00 do 18.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *