Pięć lat minęło. Zespół Polskie Kwiaty świętował swój jubileusz [ZDJĘCIA]

Box1 Gmina Chełmża Powiat toruński
Fot. Łukasz Piecyk

Zespół Polskie Kwiaty obchodził 5-lecie swojej działalności. Okrągły jubileusz świętował w sobotę 8 czerwca. Nie zabrakło popisowych występów, mnóstwa życzeń, a przede wszystkim doskonałej zabawy.

Przed publicznością artyści z gminy Chełmża zaprezentowali się w trzech odsłonach: w strojach z pierwszego koncertu, który odbył się w 2014 r., w nowej aranżacji i repertuarze – w duecie wystąpili Zeno i Stacho, a wokalistki z Polskich Kwiatów stworzyły zespół Polish FLowers. Gościnnie z zespołem wystąpili także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zelgnie.

REKLAMA

We wspólnej zabawie nie zabrakło zabawy – testu ze znajomości piosenek podchełmińskiej grupy.

Zespół Polskie Kwiaty powstał w lutym 2014 r., dzięki inicjatywie Justyny Błaszczyk, dyrektor Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Początkowo grupa spotykała się w ramach artystycznych warsztatów, finansowych z pieniędzy unijnych. Z czasem zawiązała się profesjonalna grupa muzyczna.. Wśród członków zespołu znajdują się głównie mieszkańcy: Grzywny, Brąchnówka, Nawry, Zelgna, Mirakowa, Browiny, Kończewic i Drzonówka. Nad całością czuwają Teresa i Marek Pużanowscy.

Repertuar zespołu to nie tylko piosenki ludowe, ale także przyśpiewki regionalne i pieśni folkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *