“Piątka dla Aleksandrowa”. Edyta Jaszczak z programem wyborczym [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Coraz bliżej przedterminowych wyborów w Aleksandrowie Kujawskim. Dziś w południe swoją kandydaturę zaprezentowała oficjalnie Edyta Jaszczak, dotychczasowa pełniąca obowiązki burmistrza.

Wcześniejsze wybory związane są ze śmiercią dotychczasowego burmistrza Andrzeja Cieśli, który przegrał walkę z ciężką chorobą. Tymczasowo jego obowiązki pełniła Edyta Jaszczak, która ogłosiła dziś swój program wyborczy, w którym wyróżnić można pięć głównych punktów.

REKLAMA

– Aleksandrów domaga się zmian, a ja uważam, że jestem gwarantem tych zmian, dlatego swój program wyborczy opieram na pięciu głównych założeniach – mówiła kandydatka. – Jest to pięć punktów, które sprawią, że miasto się zmieni, rozwinie, będzie piękne i przyjazne dla mieszkańców. Przedstawiam państwu “Piątkę dla Aleksandrowa”. 

Czym jest wspomniana Piątka? Najważniejszymi sprawami, którymi trzeba się w mieście zająć, są zdaniem Edyty Jaszczak modernizacja stadionu, polepszenie jakości powietrza, rozwój infrastruktury kolejowej, zagospodarowanie stawów oraz szeroko pojęte inwestycje w mieście.

– Stadion jest rzeczą bardzo ważną. W wielu miastach jest on wizytówką. Niestety, od wielu lat nie modernizowany u nas stadion nie wygląda estetycznie i ładnie – przekonywała. – Modernizacji nie rozumiem jako wymiany trybun lub nawierzchni, która nie była wymieniana od 30 lat. Myślę tutaj o dużej infrastrukturze sportowej, z bazą hotelową, treningową dla sportowców. Nie ukrywam, że będzie to również gwarantowało rozwój gospodarczy, bo jeżeli będziemy zapraszać różne zespoły na treningi, miasto będzie mogło z tego korzystać.

Oprócz stadionu, kandydatka zwróciła uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza.

– Mieszkańcy wielokrotnie w rozmowach ze mną zwracają uwagę na duże zanieczyszczenie powietrza w Aleksandrowie. Możemy to zmienić i to w sposób bardzo prosty, ponieważ funkcjonujący w tej chwili program rządowy “Czyste powietrze” umożliwia wymianę pieców na inne, które będą sprawiały, że powietrze w Aleksandrowie nie będzie tak zanieczyszczone – tłumaczyła.

Niepokojąco wyraziła się również o stanie lokalnego transportu kolejowego. Zmodernizowanie peronów i infrastruktury kolejowej ma być ważnym punktem jej działań jako nowej burmistrz.

– Mieszkańcy bardzo często narzekają na brak połączenia dwóch stron miasta. Kładki, które są w tej chwili w bardzo złym stanie, a jedna jest w ogóle nieczynna, będą wyremontowane. Sprawi to, że przejeżdżające pociągi nie będą utrudniały przejścia na drugą stronę miasta

Edyta Jaszczak w planach ma także zagospodarowanie przestrzeni w okolicy stawów. Miałyby tam powstać stanowiska wędkarskie, grillowe, amfiteatr, czy park linowy.

Ostatnim punktem jej programu jest natomiast kwestia inwestycji w mieście, które miałyby rozwiązać np. problemy drogowe.

– Największą bolączką mieszkańców Aleksandrowa są niestety drogi, które są w złym stanie, ale również problemy komunikacyjne. Miasto ma w godzinach szczytu bardzo utrudniony wyjazd, dlatego planuję wybudowanie rond, w oparciu o rządowy program Drogi Samorządowe – zapowiedziała.

Wsparcie dla Edyty Jaszczak wyrazili obecni na konferencji poseł na sejm RP Joanna Borowiak, przewodnicząca regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości Marzenna Drab oraz wicestarosta aleksandrowski Adam Potaczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *