Perspektywy – 9 Hills Festival odbędzie się. Znamy szczegóły tegorocznej edycji wydarzenia

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Kino samochodowe, mural i instalacje świetlne. To pierwsze z pomysłów organizatorów festiwalu na tegoroczną formę wydarzenia. Będzie ona musiała zostać zmieniona z powodu obowiązujących w kraju ograniczeń epidemicznych. “Nasza gotowość do podjęcia działań, pomimo trudności, nie zniknęła”, uspokajają organizatorzy.

Perspektywy – 9 Hills Festival od czterech odbywa się w drugi weekend sierpnia w Chełmnie. W tym roku epidemia COVID-19 pokrzyżowała plany organizatorom. Nie zamierzają oni jednak poddać się i rezygnować z wydarzenia zwłaszcza, że przygotowania do niego rozpoczęły się już w listopadzie zeszłego roku. Przygotowanie festiwalu to ciężka praca nie tylko organizatorów, ale także wolontariuszy, sponsorów, mieszkańców, artystów, animatorów i partnerów. W tym roku festiwal nie będzie mógł odbyć się na Nowych Plantach, zabraknie także koncertów czy wydarzeń plenerowych. Mieszkańcy i goście nie muszą się jednak martwić, bo organizatorzy intensywnie pracują nad nową formułą festiwalu.

REKLAMA

Intensywnie pracujemy nad dostosowaniem działań do obowiązujących obostrzeń – tak, aby zapewnić komfortowy i bezpieczny udział w wydarzeniu, przy jednoczesnym wywiązaniu się przez nas z obowiązujących wytycznych. Część działań zapewne przeniesie się do przestrzeni wirtualnej – informuje Klaudia Peplińska, rzeczniczka festiwalu Perspektywy – 9 Hills Festival.

Organizatorzy 9 Hills Festival mają już kilka nowych pomysłów i zgodzili się zdradzić nam pierwsze szczegóły.

Wśród wstępnie planowanych przez nas wydarzeń znajdują się m.in. kino samochodowe, mural oraz instalacje świetlne – wymienia Klaudia Peplińska.

Przed organizatorami stoi wiele wyzwań, m.in. finansowych. Część partnerów i sponsorów była zmuszona wycofać się ze współpracy w tym roku, co jest pokłosiem negatywnych skutków koronawirusa, oddziałujących na branżę eventową. Rozwiązaniem tego problemu może być społeczna zrzutka, która została już uruchomiona.

Organizatorem zrzutki jest Fundacja 9 Hills, która przeznaczy 100 proc. zebranych środków na realizację działań podczas festiwalu – tłumaczy Klaudia Peplińska. – Dla nas liczy się każda kwota, którą możecie wspomóc festiwal, i za którą już teraz ogromnie dziękujemy.

Perspektywy – 9 Hills Festiwal łączy w sobie różne dziedziny sztuki i staje się dzięki temu polem do organizacji wydarzeń artystycznych z zakresu teatru, filmu, muzyki, fotografii, historii, fantastyki, street artu i tańca. Wydarzenia festiwalowe wpisują się w przestrzeń i architekturę miasta. Jedną z najważniejszym idei 9 Hills jest spotkanie ze sztuką, integracja z mieszkańcami i doświadczanie przestrzeni miasta. Czy uda się zrealizować ten cel także i w tym – wyjątkowym – czasie?

Zrobimy wszystko, co będzie możliwe, aby pozostały z nami działania, które będą mogły rozegrać się na terenie miasta – zapewnia Klaudia Peplińska.

Bieżące informacje o festiwalu można śledzić na jego fanpage’u w mediach społecznościowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.