Perły Samorządu 2021. Wójt Płużnicy wśród najlepszych

Box2 Wiadomości

Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica, felietonista “Poza Toruń”, zajął pierwsze miejsce w Polsce w rankingu na najlepszego włodarza w samorządach do 5 tysięcy mieszańców, przeprowadzonym przez “Dziennik Gazetę Prawną”.

Gmina Płużnica sklasyfikowana została na drugim miejscu wśród samorządów do 5 tys. mieszkańców. Była to 9 edycja rankingu “Perły Samorządu”. Wśród włodarzy gmin do 5 tysięcy mieszkańców nagrody otrzymali: pierwszą – Marcin Skonieczka (Płużnica), drugą – Olga Roszak-Pezała (Mielno), trzecią – Artur Tusiński (Podkowa Leśna). Oceniano to, czy wójt dobrze reprezentuje gminę na forum publicznym, angażował się w pracę lokalnej społeczności i efektywnie organizował pracę urzędu.

REKLAMA

Serdecznie dziękuję kapitule konkursu za to wyróżnienie. To nagroda dla całej naszej lokalnej społeczności! Dlatego, dziękuję wszystkim moim współpracownikom, radnym, sołtysom i mieszkańcom za zaangażowanie we wspólną realizację strategii rozwoju naszej gminy! Ta nagroda przychodzi w trudnym dla nas momencie – powiedział Marcin Skonieczka podczas gali wręczenia nagród. – W czasie, kiedy gmina jest karana brakiem dotacji rządowych, tylko za to, że jako wójt posiadam własne poglądy i inne spojrzenie na rozwój kraju niż politycy partii rządzącej. Ta nagroda jest dla mnie potwierdzeniem, że jako gmina idziemy jednak właściwą drogą. Trzymam kciuki za wszystkich samorządowców, którzy pomimo tych złych praktyk władzy centralnej, pozostają wierni swoim przekonaniom! 

Wójt podziękował również wszystkim osobom, które dzieliły się z nim swoją wiedzą i doświadczeniem. W rankingu gmin oceniano pięć obszarów: gospodarka, edukacja, zdrowie i opieka, cyfryzacja oraz środowisko naturalnie. Brano także pod uwagę działania podejmowane w związku z pandemią, finanse oraz społeczną odpowiedzialność. W kategorii “gmina do 5 tys. mieszkańców” pierwsze miejsce zajęła Podkowa Leśna, drugie Płużnica, trzecie Czarny Bór. Nagrody rozdano podczas kongresu “Perły Samorządu 2021”, który w tym roku miał formę telekonferencji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *