Paweł Wakarecy wystąpi w Osieku nad Wisłą

Box2 Kultura Obrowo Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Jutro w szkole muzycznej w Osieku nad Wisłą z recitalem pt. “W stronę Chopina” wystąpi Paweł Wakarecy. Będzie to pierwszy koncert z wykorzystaniem nowego szkolnego fortepianu.

Dr adiunkt Paweł Wakarecy to laureat Wyróżnienia oraz Nagrody dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2010 roku. Koncertował na wielu prestiżowych estradach Polski, m. in. na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, Festiwalu Chopin i jego Europa w Warszawie, Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

REKLAMA

Wakarecy grał również za granicą, m.in. na Festiwalach Chopinowskich w Nohant i w Valldemossie, a także w Cadogan Hall i Westminster Cathedral Hall w Londynie, Salle Cortot w Paryżu, Oji Hall w Tokio, Seoul Center of Arts Concert Hall oraz Lotte Hall w Seulu, Qintai Concert Hall w Wuhan czy Wielkiej Sali Konserwatorium Kijowskiego i wiedeńskim Konzerthausie. Z żoną tworzy duet fortepianowy Wakarecy Piano Duo. W swoim dorobku artystycznym ma pięć albumów CD, dwa z muzyką solową, trzy z kameralną. Obecnie jest adiunktem w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i prowadzi klasę fortepianu.

Podczas jutrzejszego recitalu będzie można usłyszeć:

Polonez A-dur op. 40
Mazurek g-moll op. 24 nr 1
Mazurek C-dur op. 24 nr 2
Preludium C-dur op. 28 nr 1
Mazurek a-moll op. 68 nr 2
Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
Preludium cis-moll op. 28 no 10
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Berceuse Des-dur op. 57
Scherzo b-moll op. 31

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *