Patriotyczna wycieczka chełmżyńskich przedszkolaków [ZDJĘCIA]

Box2 Chełmża Fotogalerie Wiadomości
fot. Przedszkole Miejskie nr 1 w Chełmży

Dzieci z grupy “Słoneczka” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chełmży wybrały się na patriotyczną wycieczkę do Torunia. Zwiedziły muzeum historyczno-wojskowe i sanktuarium w Porcie Drzewnym.

Wycieczka do Torunia odbyła się w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości. Dzieci z grupy “Słoneczka” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chełmży zwiedziły muzeum historyczno-wojskowe i Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

REKLAMA

W muzeum przedszkolaki wysłuchały historii związanych z walkami żołnierzy o wolną Polskę, m.in. o niedźwiedziu Wojtku, który walczył u boku żołnierzy gen Andersa, a także poznały historię Wojska Polskiego. Mogły z bliska obejrzeć eksponaty i pamiątki związane z I i II wojną światowej i dowiedzieć się więcej o walkach w naszym regionie.

Kolejnym punktem była wizyta w sanktuarium w Porcie Drzewnym. Po krótkiej modlitwie dzieci obejrzały Panteon Wielkich Polaków, którzy zasłużyli się dla Polski, wysłuchały historii powstania państwa polskiego oraz chrześcijaństwa. Przedszkolaki rozpoznawały także flagi państw z różnych stron świata związanych z sanktuariami maryjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *