Panek wprowadza udogodnienia dla rodziców. W samochodach będą foteliki

Wiadomości
fot. Panek CarSharing

Rodzice z dziećmi, którzy chcieli skorzystać z usługi CarSharingu mogły do tej pory natrafić na trudności. Wszystko przez foteliki, których w samochodach brakowało. Z myślą o nich, firma Panek, jako pierwsza w Polsce zaczęła montować w samochodach foteliki dla dzieci. 

Wyciągnięcie ręki do podróżujących rodziców było możliwe dzięki współpracy z Fiatem. Na ulicach już działa pierwsza partia samochodów, ze specjalnymi podkładkami isofix Caretero Puma. Już niedługo takich aut w całej Polsce ma być trzysta.

REKLAMA

Oferowany przez Panek Fiat 500 jest przystępny cenowo – doba kosztuje zaledwie 69 zł, do czego doliczyć trzeba koszty przejechanych kilometrów (0,60 zł/km). Z usługi skorzystać można również na minuty, w cenie 0,50 zł/minuta i 0,59 zł/km. Zaletą samochodu jest jego zwinność, która sprawdza się idealnie w mieście. Samochód posiada automatyczną skrzynię biegów. Jest nie tylko praktyczny, ale i cieszący oko. Dzięki montowanym fotelikom, Fiaty będą doskonałą alternatywą dla chcących podróżować z dziećmi.

– Bardzo długo nosiliśmy się z zamiarem montażu fotelików w naszych samochodach. Główną obawą było to, że będą ginąć oraz, że zmniejszymy liczbę dostępnych miejsc dla osób dorosłych, barierą była też ich cena. Dzięki współpracy z Fiatem oraz Caretero byliśmy w stanie zmniejszyć ryzyko kradzieży i dać możliwość demontażu podkładki w razie konieczności. Nie zmienia to jednak faktu, że liczymy na to, że Użytkownicy będą o nie dbać i zgłaszać brak podkładek podczas wynajmu. Naszym głównym celem jest, zagwarantowanie stałej dostępności na każdym tylnym siedzeniu Fiata – informuje Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

– Fiat 500 jest produkowany w Polsce, a w tym roku świętujemy jubileusz 100-lecie obecności tej włoskiej marki w Polsce. Cieszymy się zatem, że 100-lecie „polskiego” Fiata możemy świętować w tak ciekawej oprawie i, że nasza kultowa „pięćsetka” rusza na podbój rynku CarSharing’u dzięki współpracy z PANEK CarSharing. Popularność wynajmu Fiata 500 zwiększy fakt, że to pierwszy samochód, który jest tak dostępny dla osób chcących podróżować z dziećmi – podsumował Rafał Grzanecki, rzecznik Grupy Fiat-Chrysler Automobiles w Polsce.

Podkładki posiadają system montażu ISOFIX, a także wszystkie niezbędne certyfikaty. Spełniają europejskie wymagania techniczne i mogą być wykorzystywane przez dzieci o wadze od 15 do 36 kg. Caretero Puma jest bardzo popularnym fotelikiem typu booster, dlatego osoby posiadające dzieci mogą być już zaznajomione ze sposobem jego montażu, a w przypadku problemów – zarówno w aucie, jak i w aplikacji znajdziemy instrukcję. 

Do skorzystania z usługi niezbędna jest aplikacja Panek, dostępna zarówno dla telefonów z systemem Android, jak i IOS. Dla nowo zarejestrowanych na start czeka 20 zł, za które w mieście przejechać można nawet ponad 10 km. Z usług CarSharingowych od Panek skorzystać można w ponad 150 miastach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.