Pan Kleks na zabawie mikołajkowej w Łysomicach

Łysomice Wiadomości
fot. nadesłane

Eksperymenty z Panem Kleksem, przygotowywanie ozdób choinkowych czy wspólne śpiewanie „Kaczki dziwaczki” to tylko niektóre atrakcje, przygotowane dla najmłodszych mieszkańców gminy Łysomic w ramach zabawy mikołajkowej. Nie zabrakło także prezentów od św. Mikołaja. Wydarzenie odbyło się 8 grudnia na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Łysomicach. Zaangażowało rekordowo dużą liczbę dzieci.

Gminna zabawa mikołajkowa to cykliczna impreza, organizowana przez samorząd gminny, sołectwo i Szkołę Podstawową w Łysomicach. W niedzielne popołudnie 8 grudnia najmłodsi uczniowie po raz kolejny mogli wziąć udział w świątecznym wydarzeniu. Dzieci tłumnie przybyły ze swoimi opiekunami, rodzicami, a nawet dziadkami. Gminne Mikołajki cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród uczniów Łysomic.

REKLAMA

W zabawie wzięło udział niemal czterysta osób. Nie tylko z Łysomic, ale także z całej gminy – informują nas Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice i Robert Kożuchowski, przewodniczący Rady Gminy.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia był literacki bohater Pan Kleks. Dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak bohaterowie świata, wykreowanego przez Jana Brzechwę. Zabawy w klimacie „Akademii Pana Kleksa” zgromadziły wyjątkowo dużo uczestników.

Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że tyle osób odpowiedziało na zaproszenie. Z każdą edycją zasięg imprezy jest coraz większy. W tym roku frekwencja okazała się najwyższa ze wszystkich lat – opowiada dyrektor szkoły.

Podobnie, jak chłopcy z akademii, która znajdowała się przy fikcyjnej ulicy Czekoladowej, również goście łysomickiej podstawówki mogli wziąć udział w chemicznych doświadczeniach. Eksperymentowano między innymi z odczynnikami. Dużo frajdy sprawiły najmłodszym parujące kolorowe ciecze i pokaz wydobywania prądu z… ziemniaka! W trakcie całej imprezy nad dziećmi czuwali doświadczeni animatorzy. Chemiczne wyzwania na stoisku „W pracowni pana Kleksa” to jednak nie jedyne atrakcje, w których można było wziąć udział.

Przygotowano kącik plastyczny, chętni mogli wykonać ozdoby choinkowe na stoisku „Kleksografia”, a nawet nauczyć się kilku sztuczek żonglerskich – wymienia Jan Kalinowski.

W programie nie zabrakło także gier tanecznych i zabaw muzycznych. Dzieci miały między innymi okazję do wspólnego zaśpiewania najbardziej znanych piosenek z kultowego filmu „Akademia pana Kleksa”. Zmierzyły się z takimi przebojami, jak „Kaczka dziwaczka” czy „Witajcie w naszej bajce”. Dla łasuchów przygotowano kuchenne rewolucje u pana Kleksa, połączone z możliwością degustacji smakołyków. Dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych. Przeciąganie liny zachęciło nawet starszaków. Do tego wszystkiego można było pooglądać magika Pablo i jego karciane sztuczki, a także poszaleć wśród ogromnych baniek mydlanych.

Punktem kulminacyjnym imprezy była jednak wizyta św. Mikołaja, na którą z niecierpliwością czekali najmłodsi. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci świątecznymi paczkami. Upominki ze słodkościami zostały ufundowane przez gminę Łysomice. Władze samorządowe nie zapomniały także o dzieciach niepełnosprawnych.

Na zabawę mikołajkową zostały także zaproszone dzieci niepełnosprawne. W zakresie swoich możliwości mogły wziąć udział we wszystkich organizowanych zabawach. Inicjatywa miała na celu pełną integrację uczestników – tłumaczy Jan Kalinowski.

Wysoka frekwencja i uśmiech, goszczący na twarzach dzieci to najlepsze dowody, że zamierzony cel udało się osiągnąć. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnej odsłony wydarzenia – z jeszcze większym rozmachem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *