Otwarcie przedszkoli i żłobków w gminie Unisław wstrzymane

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dyrektorzy placówek opieki nad najmłodszymi dziećmi w porozumieniu z organami prowadzącymi zdecydowali o nieotwieraniu przedszkoli na terenie gminy Unisław. Taka decyzja motywowana była aktualną sytuacją epidemiczną w powiecie chełmińskim.

Przedszkola prawdopodobnie zostaną otwarte po 24 maja. Na chwilę obecną placówki przygotowują się do wznowienia działalności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Chodzi m.in. o dezynfekcję wykładzin i zabawek. Istotna jest także kwestia przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola.

REKLAMA

W poniedziałek spotykam się z dyrektorami placówek oświatowych i będziemy wspólnie wypracowywać procedury bezpieczeństwa – informuje Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław.

Na chwilę obecną jednak przedszkola pozostają zamknięte. To, zdaniem włodarzy, najlepszy sposób, aby uniknąć rozprzestrzenia się zakażenia SARS-CoV-2 i zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa dla mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych.

Przyczyną takiej decyzji jest sytuacja epidemiologiczna w powiecie chełmińskim. W tej chwili na terenie powiatu jest bardzo wiele osób chorych na COVID-19, co wiąże się przede wszystkim z ogniskiem zakażenia w klasztorze sióstr szarytek w Chełmnie – tłumaczy Jakub Danielewicz.

W ostatnim okresie w powiecie chełmińskim doszło do kilkudziesięciu zakażeń koronawirusem. Jedna z osób zakażonych zmarła. W takiej sytuacji zapewnienie bezpieczeństwa rodzicom, dzieciom i pracownikom przedszkoli jest bardzo trudne. Wójt Jakub Danielewicz podkreśla, że o otwarciu przedszkoli gmina będzie decydowała dopiero po ustabilizowaniu się sytuacji epidemicznej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *